13.12.2019

Detsembrikuu projektitegevus rühmades

Lasteaia detsembrikuu teema on IMELINE JÕULUAEG!

Rühmade projektiteemad on: "Mina, minu pere ja muud loomad" (LEPATRIINUD rühm); "Minu pere ja muud loomad"(KAISUKARUD rühm); "Igas majas, igas peres muinasjutt ja meel on elev" (NAKSITRALLID rühm); "Jõulud minu kodus" (SIPSIKUD rühm); "Leiutajate pere suured ja väikesed tegelased ning nende tegemised" (LEIUTAJAD rühm);  "Vanast uus" (MÕMMIKUD rühm).

Rühmade detsembrikuu projektitegevus pildis /täieneb jooksvalt!/

Laste meenutused meeldejäävamatest tegemistest/sündmustest:

MÕMMIKUD:
Laste arvamused projekti VANAST UUS kohta:
MIDA TEHA, KUI ASJAD KATKI LÄHEVAD?
Lapsed: "Saab parandada. Aga tööriistu on ka vaja, sest ise ei oska kõike:) Nu näiteks kruvikeerajat. Mõnikord on vaja uusi asju ka kokku panna." (koristuskäru kokku panemine, lastel kruvikeerajad kaasas)
MIDA SAAB TEHA VANADEST ASJADEST?
Lapsed: "Vanast .....
RIIDEST - nuku, pehmed mänguasjad, auto, palli...
PLASTMASSIST LENDAVAST TALDRIKUST - kilbi, supitaldriku, nuku....
VANAST ALUSEST - uue aluse
PUIDUST - basseini, mõõgad, mänguasjad...
VANAST PAPPKASTIST - maski, saabasju sisse panna (nagu nt küünlatopsid, patareid), raamaturiiuli, autorada, nukumaja, mänguasjakasti
VANADEST KIVIDEST - maja.

Kogusime kahe kuu jooksul lapsevanemate abiga vanu asju, jääke, erinevaid materjale, millele saaksime üheskoos anda uue elu. Projekti lõppedes avasime karbi ja lasime fantaasial lennata. Valmis mitu ägedat meisterdust. Jääkide kogumine jätkub ja anname ka edaspidi asjadele uue elu.
Loendamist ootavad küünlatopsid, patareid ja kuna hambaprojekt kestab, siis eesmärk on ka valmis meisterdada HAMBAMAKETT.

LEPATRIINUD:
* Lastele meeldisid tegevused Bee Botiga, need tekitasid elevust ja põnevust.
* Lapsed nautisid advendihommikuid - kaasa oli võetud osadel ka päkapikumütsid, sealsed üllatused ja tegevused olid põnevad ja meeldisid lastele
* Jõuluhommik/pidu tekitas palju elevust, samas olid lapsed terve aja (eranditult kõik!) kaasatud tegevustesse - mängisid rõõmuga kõlapulkadega, püüdsid kaasa laulda-tantsida, otsisid huviga, kus võiks päkapikk olla ja kas tal on meile ka üllatus kaasa toodud? Kingikoti leidmine ja kingituste jagamine oli põnev hetk kõigile
* Elulised lähenemised pakkusid nalja, ent samas olid ka õpetlikud (nt loendasime - lugedes kaalikaid, andes/jagades toitu - mitu last on ühe laua taga)

LEIUTAJAD:
Lastele jäid projektist meelde: toredad meisterdused jõuludeks; küünlaümbriste loendamine ja patareide kogumine; teatris käik (Nukuteater); kaartide kirjutamine; jõulupidu ja näidendi harjutamine (lahedad tantsud); robotitega reedel õppimine; tuleb paremini liikumises ja rühmas käituda, sest muidu ei ole mänguasjapäeva.

SIPSIKUD:
20.detsembril tegime lastega vestlusringi, kus arutasime novembrikuu tegemisi. Laste lemmiktegevused detsembrikuu jooksul olid: advendi hommikud saalis; piparkookode küpsetamine; piparkookide kaunistamine glasuuriga; piparkookode söömine koos vanematega; voolimine soolataignast "kuuseehted", mida lapsed võtsid koju kaasa. Ja kõige kõige lemmiktegevus oli Jõulupidu, kuhu tulid vanemad!

Ainuke ettepanek lastelt oli selline: "Karina, kutsume veel kord vanemaid ja näitame neile taas meie jõuluetendust". Pärast sellist pakkumist, arutasime lastega, et võiksime Sipskute rühma jõuluetendust näidata lasteaialastele.

NAKSITRALLID:
Jõuluootus oli pikk ja ärev aeg, mis tõi sära silmadesse nii väikestele kui ka suurtele. Pühade-eelne sigin-sagin jõudis lasteaias jõulupeoga lõpule. Pühademeeleolu kandus laste kodudesse, kus pereringis veedeti jõuluaega ja oodati uue aasta saabumist. Oodatud jõuluaeg andis väärtuskasvatuse kaudu võimalusi laste üldinimlike omaduste - töökus, hoolivus, loovus- kujundamiseks.

Uudise rubriigid: