25.09.2020

Kristiines Vaarika ja Maasika tänavatel kehtestati elanike soovil tööpäeval kellaajaline parkimispiirang

Kristiine Linnaosavalitsuse ja kohalike elanike ühisel palvel paigaldas Tallinna Transpordiamet Vaarika ja Maasika tänavatele ning haljasalale parkimist piiravad märgid. See toob kaasa uue parkimiskorra, mis keelab parkimise argipäevadel kell 9.00 – 16.00. Liikluskorralduse sisse viimiseks viidi piirkonna elanike seas läbi küsitlus ja toimus ühine ümarlaud.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe rõhutas, et Lille all-asum koosneb linnaosale omastest väikestest aedlinna tänavatest ning paljud kohalikud elanikud olid viimasel ajal tugevalt häiritud tekkinud parkimisprobleemidest. „Piirkonna lähistele on kerkinud aastate jooksul uusi ärimaju ja selle tõttu oli järsult tõusnud parkivate autode hulk Vaarika ja Maasika tänavatel. Kuigi ärimajadel on parkimiskohad olemas, siis need on valdavalt tasulised, mis toovad autod tasuta piirkonna tänavatele. Tänavad olid parkivatest autodest ummistunud ja muutnud liiklemise jalakäijatele ohtlikuks, piirkonnas asub kaunis haljasala kui ka lastemänguväljak. Saime palju selle teemalisi pöördumisi elanikelt, viisime läbi avaliku küsitluse ja korraldasime elanikega kohtumise, kus ühiselt leidsime olukorrale lahenduse,“ sõnas Riibe.

„Samas on oluline vajalik rõhutada, et sisse viidud parkimispiirangud kehtivad kõigile, nii kohalikele elanikele kui ka külalistele,“ lisas Riibe, kes tänab ja tunnustab piirkonna elanikke aktiivsuse eest.

Parkimispiirangu märk ja kellaajad on pildil.

Uudise rubriigid: