09.12.2019

Pirita linnaosa vanem: bussiliini nr 8 algpeatus võiks taas olla Balti jaamas

Bussiliin nr 8, mis varem alustas sõitu Balti jaamast, võiks uuesti sealt alustada.

“Viru keskuse terminalist võiks mõned bussiliinid välja viia. Seda enam, et linnavõim on tõdenud, et Viru bussiterminal on kitsaks jäänud ning olukorra leevendamiseks hakatakse otsima uusi lahendusi,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Näiteks võiks bussiliin number 8, mis vanasti lähtus Balti jaamast, sõita sinna ka edaspidi,” ütles Liinat. Tema sõnul oleks Balti jaam mitmes mõttes sobiv koht.
“Balti jaam on üks suurim Eesti transpordikeskus, kust käib kuus läbi umbes miljon inimest ning kindlasti on inimesi, kes tulevad rongi või mõne teise liini bussi pealt ja soovivad edasi sõita Pirita suunas. Samuti on väga kiiresti arenenud Balti jaama piirkond – jaamahoone kõrvale on kerkinud uus moodne turg ning Balti jaamast saab hõlpsasti liikuda Telliskivi loomelinnakusse, vanalinna, Kalamajja. Oleks ju loogiline, et Pirita poolt pääseks Balti jaama kesklinna läbimata, ja ka vastupidi – Balti jaamast Mähele sõitmiseks ei pea käima kesklinnast läbi,” arutles Liinat. “Nüüd, kus Reidi tee on avatud, võikski seda mööda kulgeda bussiliini nr 8 marsruut ning alg- ja lõpp-peatus oleks Viru keskuse ja Hobujaama peatuse asemel Balti jaam,” lisas ta. 
Liinat möönis, et alati leidub inimesi, kellele muudatused ei meeldi. “Kindlasti on neid, kes peavad oma sõiduharjumused ümber mõtlema, kuid usun, et paljud inimesed võidaks, kui buss number 8 sõidaks kesklinna suundumise asemel mööda Reidi teed. Marsruudi muudatus annaks sõitjatele olulise ajalise võidu.”  
Ettepanekud ja arvamused palume saata e-posti aadressil tonis.liinat@tallinnlv.ee.

 

 

 

 

Uudise rubriigid: