06.09.2019

Reedest pühapäevani vallutab Tallinna Eesti suurim jooksusündmus Tallinna Maraton

Reedest pühapäevani toimub Tallinnas Eesti suurim jooksusündmus Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga. Pakutakse ka kultuurielamusi – nii reedel, laupäeval kui ka pühapäeval esinevad Vabaduse väljakul Eesti armastatud artistid.

Reedel, 6. septembri õhtul on programmi sissejuhatusena kavas 5 kilomeetri pikkune Nike noortejooks. Jooksu start ja finiš on Vabaduse väljakul. Nike noortejooksule on oodata üle nelja tuhande osaleja. Noortele esinevad reedel Vabaduse väljakul DJ Anton Must, Villemdrillem ja Eesti laulul tuntuks saanud Stefan.

Laupäeval, kell 11 on Hirvepargis Mesikäpa lastejooksud, kuhu on end kirja pannud üle 2000 väikese jooksusõbra. Lapsi saab tasuta registreerida www.jooks.ee

Kell 17 antakse Vabaduse väljakult lähe 20. juubelit tähistavale 10. km pikkusele Optibet Sügisjooksule. Finiš on esmakordselt Viru väravate juures, otse Vanalinna piiril.

Kell 18 algab Vabaduse väljakul kontsert, kus astuvad üles Liis Lemsalu Band ja ansambel Kala, kes pärast 7 aastast pausi astub esmakordselt lavale kell 19.15, kohe pärast 10 km jooksu võitjate autasustamist.

Pühapäeval, 8. septembri hommikul kell 9 algab klassikaline 42,195 km pikkune maratonijooks. Kell 10.15 antakse start poolmaratonist osavõtjatele. Mõlema distantsi start ja finiš on esmakordselt Viru väravate juures.

Kell 12.30 on Vabaduse väljakul Tallinna Maratoni ja Eesti meistrivõistluste võitjate autasustamine. Kohe pärast autasustamist astub üles Karl-Erik Taukar Band.

Kõik kontserdid on tasuta.

Lähem info: www.jooks.ee/et/tallinna-maraton/

Liiklusest ka Tallinna Transpordiamet teatab, et eeloleval nädalavahetusel, 6.-8. septembril  toimuva Tallinna Maratoni ja Sügisjooga kaasnevad ulatuslikud liiklusmuudatused ja ühissõidukite ümbersuunamised, mille kohta saab täpsemat teavet Tallinna kodulehelt aadressil www.tallinn.ee 

Tulenevalt häiretest ühistranspordi töös palutakse nädalavahetusel sihtkohta jõudmiseks tunduvalt enam aega varuda.

Lisainfot saab ka Tallinna Maratoni liiklusliinilt: e-postiaadressil liiklus@jooks.ee või telefonilt 53 965 559

Uudise rubriigid: