26.01.2020

Uutes trammides levib sellest aastast tasuta internet

Käesolevast aastast on Tallinna Linnatranspordi AS-i trammipargi kõige uuemates CAF Urbos trammides sõitjatele tasuta WiFi leviala.

„Tasuta WiFi-võrk on üks samm, kuidas tõsta ühistranspordi atraktiivsust ja on osa laiemast tegevuste kompleksist, mille eesmärgiks on läbi kasutajamugavuse tõstmise meelitada inimesi ühistransporti kasutama. Vabalt leviv internetiühendus ei ole abiks üksnes siia saabuvatele turistidele, vaid ka kõigile linlastele, kel lisaks tasuta ühistranspordile on nüüdsest võimalus ka uutes trammides tasuta internetti kasutada,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Novikovi sõnul on Tallinn suurendanud kasutajamugavust läbi viipemakse võimaluse ühistranspordi pileti ostmisel, samuti on võimalik möödunud novembrikuust oma sõiduõigust valideerida ka nutitelefoniga viibates. „Bussipeatuste infotabloode võrgu laiendamine, liinigraafikute tihendamine ja uute liinide avamine teenivad sama eesmärki,“ rõhutas Novikov.

Kokku kahekümnes uues CAF Urbos trammis alustati katsetustega WiFi seadmete paigaldamiseks möödunud aasta augustis ning viimastesse trammidesse paigaldati vajalikud seadmed jaanuaris. Tallinna Linnatranspordi trammide WiFi leviala allalaadimise kiirus on 100 Mbit/s, kuid iga kasutaja allalaadimise kiirus sõltub trammi asukohast ning internetti üheaegselt kasutavate sõitjate arvust.

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on raske prognoosida interneti kasutaja hulka, sest näiteks Lennujaama-Tondi liinil, kus kasutatakse peamiselt CAF tramme, sõidab igal tööpäeval ligi 30 000 inimest, kelle hulgas on palju Tallinna külastavaid turiste, kellel on nüüd palju lihtsam vajalikku turismiinfot leida.

„Nüüd kui oleme tehnilise lahenduse leidnud ja kõik uued trammid on WiFi levialaga varustatud, kutsume ühistranspordi kasutajaid ülesse internetti trammis testima, et välja selgitada võimalikud kitsaskohad,“ lisas Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees täiendavaid seadistusi.

Tallinna tänavatel teenindab sõitjaid kokku 20 uut keskkonnasõbralikku CAF Urbos AXL tüüpi trammi, mille soetamiseks investeeris Tallinna Linnatranspordi AS 2015 ja 2016 aastal kokku 53,4 miljonit eurot.

Tallinna Linnatranspordi sõidukipargis on kokku 529 bussi, 70 trammi ja 50 trollibussi, millega teenindatakse pealinnas kokku 83 ühistranspordiliini ja aastas rohkem kui 140 miljonit sõitjat.

Uudise rubriigid: