01.10.2019

Pirita Kloostril uus küttesüsteem

Pirita kloostris lõppes küttesüsteemide remont, uued gaasikatlad ja uus küttesüsteem on ökonoomsemad ning peaksid lisaks soojale andma ka märgatava kokkuhoiu. Katlamaja korrastustöid toetas Tallinna linn 11 472 euroga.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul pöördus Pirita kloostri juhtkond suvel Tallinna Linnavalitsuse poole murega toetada Pirita kloostri katlamaja korrastustööde tegemist.

“Pirita uues kloostrikompleksis olevate gaasikatelde kasutamiseaeg oli läbi saanud ning küttesüsteem amortiseerunud. Uute gaasikatelde soetamiseks ja küttesüsteemi remondiks palus klooster linnavalitsuselt rahalist abi, mida linn ka andis,” sõnas linnaosavanem.

Tallinn toetas Pirita kloostri küttesüsteemi uuendamist 11 472 euroga ehk 50% ulatuses kogu tööde maksumusest. Ülejäänud raha saadi kloostri esindaja sõnul heategevuse abiga ja annetajatelt. 

Praeguseks on Pirita kloostris uued gaasikatlad paigas ning süsteem töötab. Uus küttesüsteem on ökonoomsem ja peaks võimaldama kloostriperel kütte pealt kokku hoida.

Tööd läksid kokku maksma 22 944 eurot.

Uudise rubriigid: