17.10.2015

Pirita Kose lasteaias käis külas raamatukogubuss Katariina Jee

Reedel, 16. oktoobril ootasid Pirita Kose lasteaia väiksed ja suured Raamatukogubussi külaskäiku.

See oli väga eriline kohtumine - raamtukogu ratastel. Teavikute koguhulgaks bussis on ligikaudu 4000. Sealt leiab nii eestikeelseid kui ka venekeelseid raamatuid. Kõike saab kaasa laenutada Tallinna Keskraamatukogu lugejapiletiga. Kui juhtub, et soovitud teavikut ei ole, siis on võimalik raamatuid bussi tellida varukogust.Kõik bussis ja selle varukogus olevad raamatud on leitavad ka e-kataloogist ESTER

sees-1.jpg    sees-2.jpg

Bussil on ka nimi, KATARIINA JEE. Nime sai buss August Gailiti romaani "Toomas Nipernaadi" järgi, kus tegelane Katariina Jee laenutas välja lotjasid. Sellesse vahvasse bussi on oodatud nii suured kui väiksed lugejad. Nii juhtus ka meie lasteaia väravas. Bussi käisid uudistamas nii väljast kui seest kõikide rühmade lapsed, õpetajad, direktor ning õppealajuhataja.

raamatukogubuss.JPG  

Lapsed võttis vastu raamatukoguhoidja Annika, kes rääkis nii bussi saamisloost kui bussi peatuspaikadest. Kuid kõige põnevam oli raamatute tutvustamine, mille peale lapsed ääretult suurt äratundmisrõõmu väljendasid ja kaasa rääkisid. Väga elavalt elati kaasa multifilmide järgi tehtud raamatutute ja meie Eesti tuntumate lasteraamatute tutvustamisele.

 lugusid-kuulamas.jpg  

Täname raamatukoguhoidjat Annikat vahva kirjandusliku hommikupooliku eest Katariina Jee pardal.

 

Uudise koostas:
Eve Saare
õppealajuhataja