05.05.2022

Pirita jagab rohenäppudele tasuta aiamulda

Pirita linnaosa valitsus jagab alates 9. maist kuni kuu lõpuni tasuta aiamulda, mis sobib lillede istutamiseks ja tarbepeenra rajamiseks.

“Uuringutest ilmneb, et elanike rahulolu ümbritseva elukeskkonnaga on Tallinna linnaosadest kõige kõrgem Pirital. Esteetilise ja meeldiva keskkonna loomiseks saab oma panuse anda iga elanik – olgu see kasvõi nii lihtne asi nagu lillekast, õisi täis ampel või ürdipeenar rõdu servas. Traditsiooniliselt toetab linnaosavalitsus rohenäppe koti aiamullaga. Jagame tasuta mulda nii eramajade omanikele kui ka ühistutele,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta kutsus kõiki elanikke oma koduümbrust kriitilise pilguga vaatama: kas sinna sobib lillevaas, ampel või saab rõdule rajada mõnest potist koosneva ürdipeenra. “Hoiame kaunist Piritat ja rohelist pealinna Tallinna,” lisas Liinat.

1 kott tasuta aiamulda
Mulda väljastatakse alates esmaspäevast, 9. maist kuni kuu lõpuni nii eramajade omanikele kui ka ühistutele. Ühe kinnistu ja ühistu kohta jagatakse tasuta üks kott mulda. Soovijal tuleb mullakotile järele tulla linnaosavalitsusse Kloostri tee 6 esmaspäeviti kl 15–18 või neljapäeviti kl 10–12. Rohkem infot linnamajanduse osakonnast tel 645 7616 (Ülle Vunk).
Koti aiamulda saavad soovijad alates 2017. aastast, mil seda hakati jagama kevadise heakorrakuu raames. Möödunud kevadel jagati 1700 kotti aiamulda. 

Uudise rubriigid: