19.06.2019

Pirita ranna detailplaneering sai linnaisadelt rohelise tule, planeeringuga saab tutvuda alates 15. juulist

Tänasel linnavalitsuse istungil kinnitati Pirita rannaala detailplaneering, mis hõlmab supelranda ja rannametsa.

“Pirita rannas pole olnud suuremaid muutusi pärast 1980. aastat. Muidugi on tehtud pisemaid korrastustöid nagu inventari uuendamine ja väljavahetamine, kuid laias laastus kannab rand endiselt olümpia hõngu,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Detailplaneeringu eesmärk on Pirita rannaalale ehitusõiguse määramine rannapaviljonide, ajutise vabaõhulava ja tribüünide ning randa teenindavate objektide ehitamiseks, mille kavandamiseks on vajalik vähendada ranna ehituskeeluvööndit. Samuti laiendatakse Merivälja tee 3 kinnistul asuvat Vaba Aja Keskuse hoonet, ehitatakse rannapromenaad ning määratakse Merivälja tee 5b kinnistule ehitusõigus kuni kahekorruselise ärihoone ehitamiseks. Luuakse võimalused kvaliteetse, tervikliku ja kaasaegse puhkeala väljaarendamiseks. 

Detailplaneeringuga saab tutvuda 15. juulist kuni 16. augustini Pirita Linnaosa Valitsuses. Detailplaneeringu jooniste ja seletuskirjaga saab tutvuda Tallinna planeeringute registris aadressil https://tpr.tallinn.ee. “Detailplaneeringu põhjal projekteeritakse rannaala ja rannametsa mõeldud hooned,” lisas Liinat.

Uudise rubriigid: