03.07.2019

Pirital hakatakse ehitama viikingite laeva

8. juulil püsitatakse Pirita Vaba Aja Keskuse territooriumile käsitöötelk, kus alustatakse oselvar faering tüüpi viikingipaadi ehituse ja õpitubadega.

“Õpitubade eesmärgiks on pakkuda Pirita elanikele tegevust, millest saaks osa võtta terve pere. Lisaks on võimalik ehitada pesakaste ning osaleda ehete meisterdamise ning värvide töötoas. Ehitusmeistriks on kutsutud Anti Kreem ja oma toetava abikäe ulatavad Noorte Kotkaste Tallinna maleva Mererühma noored,” ütles Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. “Otse loomulikult on kõik tegevused osalejatele tasuta.”

Linnaosavanema sõnul on olulisemad kuupäevad ehitusperioodil 13. juuli, 4. august, 8. august ja 12. august, mil vastavalt toimuvad kiilurihtimispidu, pardapidu, mastikanna rituaal ja paadile nime panek ning vette laskmine. “Ettevõtmise eesmärgiks on anda inimestele oskusi ja kõiki julgustada asju ise valmistama.”

Lisainformatsiooni saab lugeda keskuse kodulehelt www.piritavak.ee. Üritusele registreerimine toimub läbi Facebooki sündmuse https://www.facebook.com/events/443285873119397/) või kohapeal.

Uudise rubriigid: