16.09.2019

Tallinn tunnustab aasta õpetaja galal parimaid haridustöötajaid ja -tegusid

Reedel, 4. oktoobril 2019 algusega kell 18 toimub Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses galaõhtu Tallinna parimate haridustöötajate ja -tegude tunnustamiseks.

Vastuvõtule on kutsutud ligi 280 haridustöötajat. Autasud Tallinna aasta õpetajatele ning linna õnnitlused õpetajate päeva puhul annavad üle abilinnapea Vadim Belobrovtsev ning haridusameti juhataja Andres Pajula.

Üleriigilise konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ Tallinna voorus esitati eri nominatsioonidele kokku 428 kandidaati. Konkursi „Tallinn tänab ja tunnustab“ noore õpetaja auhinnale esitati 50 kandidaati.

Galaõhtul antakse õpetajatele üle autasud üheteistkümnes kategoorias, sh Tallinna aasta lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, klassijuhataja, põhikooli aineõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, kutseõpetaja, tugispetsialist, õppeasutuse juht ja noor õpetaja, tunnustatakse ka hariduse sõpra ja haridustegu. Mitu Tallinna õpetajat on valitud nominentide hulka ka üleriigilisel konkursil „Eestimaa õpib ja tänab“, kus võitjad selguvad 5. oktoobril.

Tallinna voorus tunnustati järgmisi haridustöötajaid ja -tegusid.

Aasta lasteaiaõpetaja 2019: Anne Noomen (Tallinna Kristiine Lasteaed), Anne Truumaa (Tallinna Sikupilli Lasteaed), Anu Kärner (Tallinna Lepistiku Lateaed), Eve Tommula (Tallinna Lasteaed Kiikhobu), Gea Ensling (Tallinna Rõõmupesa Lasteaed), Helgi Palm (Tallinna Lauliku Lasteaed ja Tallinna Lasteaed Pallipõnn), Ingrid Saar (Tallinna Magdaleena Lasteaed), Irina Daar (Lasteaed Kajakas), Irina Žarova (Tallinna Linnamäe Lasteaed), Kati Kasak (Tallinna Rännaku Lasteaed), Kerttu Praks (Tallinna Lasteaed Rabarüblik), Marilyn Palla (Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed), Marina Timofejeva (Sitsi Lasteaed), Merike Nurk (Tallinna Luha Lasteaed), Miina Paugus (Tallinna Vormsi Lasteaed), Reena Uusmets (Tallinna Nurmenuku Lasteaed), Siiri Tiis (Pelguranna Lasteaed), Reet Ellermaa ja Sigrid Raasman (Tallinna Lasteaed Nõmmekannike) ning Kersti Kuusk ja Mare Millert (Tallinna Endla Lasteaed). 

Aasta klassiõpetaja 2019: Anna Anfanasieva (Tallinna Õismäe Vene Lütseum), Eike Valgma (Pirita Majandusgümnaasium), Erika Tafenau (Tallinna Rahumäe Põhikool), Jaana Loorents (Kalamaja Põhikool), Kaidi Marmor (Tallinna Ühisgümnaasium), Lada Kudrjašova (Tallinna Mahtra Põhikool), Maive Merkulova (Tallinna Saksa Gümnaasium), Marju Raieste (Tallinna Pääsküla Kool), Merle Laasma (Rocca al Mare kool), Natalja Grigorjeva (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Nele-Maris Uibokand (Jakob Westholmi Gümnaasium), Piret Kellam   (Tallinna 21. Kool) ning Marge Lossmann ja Marika Peterson (Tallinna 32. Keskkool). 

Aasta klassijuhataja 2019: Anne Reinsalu (Gustav Adolfi Gümnaasium), Egle Pihlap (Tallinna Reaalkool), Kristina Ruuse (Kalamaja Põhikool), Maia Lust (Tallinna Pae Gümnaasium), Oleg Zahharov (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Olga Ivanova (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium), Ruth Nilgo (Tallinna Kivimäe Põhikool), Triin Heinsalu (Ristiku Põhikool) ning Leeve Eero ja Maret Varblas (Tallinna 32. Keskkool). 

Aasta põhikooli aineõpetaja 2019: Andres Hallik (Ristiku Põhikool), Anne Tiitson (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Anzelina Latõseva (Tallinna Õismäe Vene Lütseum), Anu Eek-Mägi (Tallinna Tehnikagümnaasium), Christina Lään (Tallinna Pae Gümnaasium), Jana Kosk (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Julia Kornejetseva (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Maarit Jõemägi (Tallinna 32. Keskkool), Mari Teinemaa (Tallinna Kivimäe Põhikool), Oleg Sedletski (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Rasmus Kits (Tallinna 21. Kool) ning Triin Pomerants (Eesti Rahvusvaheline Kool). 

Aasta gümnaasiumiõpetaja 2019: Alar Pukk (Tallinna 21. Kool), Dmitri Rõbakov (Tallinna Juudi Kool), Eva Kalbus (Tallinna 32. Keskkool), Hans Mugnier (Rocca al Mare Kool), Helen Leoste (Jakob Westholmi Gümnaasium), Katre Lambot (Gustav Adolfi Gümnaasium), Larissa Likh (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium), Meelis Raiend (Tallinna 32. Keskkool) ning Pelageja Ozerova (Tallinna Õismäe Vene Lütseum).

Aasta kutseõpetaja 2019: Kristi Tiido (Tallinna Teeninduskool), Meeta Heinaste (Tallinna Ehituskool) ning Sergei Kibus (Tallinna Majanduskool).

Aasta tugispetsialist 2019: Anne-Ly Savason (Tallinna Lasteaed Pallipõnn), Katrin Kõiv (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Natalja Gorbunova (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium) ning Piret Kull-Miller (Ristiku Põhikool).

Aasta õppeasutuse juht 2019: Carmen Soo (Tallinna lasteaed Sipsik), Deniss Presnetsov (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Ene Saar (Tallinna Reaalkool), Grüüne Ott (Tallinna Endla Lasteaed), Izabella Riitsaar (Tallinna Pae Gümnaasium), Maarja Merigan (Tallinna 32. Keskkool), Marianne Liiv (Tallinna Kadaka Lasteaed) ning Meelis Kond (Tallinna 21. Kool).

Aasta hariduse sõber 2019: Hannes Maripuu (Tallinna Loomaaia aianduse- ja heakorraosakonna peaadnik-juhataja), Marika Leemet (Tallinna Tondi Põhikool, Tallinna Õppenõustamiskeskus) ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Noor õpetaja 2019: Aile Neimann (Tallinna Reaalkool ja Tallinna Kesklinna Põhikool), Ander Hindremäe (Tallinna 21. Kool), Eliisabet Haamer (Gustav Adolfi Gümnaasium), Karola Ainson (Kolde Lasteaed), Loolo Treial (Tallinna Lasteaed Sipsik), Maarja Liiv (Tallinna Kadaka Lasteaed), Mario Kekišev (Pirita Majandusgümnaasium), Taavi Joonas (Tallinna Kopli Ametikool) ning Veronika Taimla (Tallinna Südalinna Kool).

Aasta haridustegu 2019:

  • EduInnoLab innovatsioonilaborite avamine kuues Tallinna koolis ja kahes lasteaias (Tallinna haridusasutused)
  • Ettevõtlus-robootika õppesuuna loomine ja arendamine Tallinna 21. Kooli põhikoolis (Tallinna 21. Kool)
  • Haridusfestival IduEdu 2018 (Tallinna Haridusamet)
  • Kogupäevakool (Tallinna Haridusamet)
  • Tallinna Õppenõustamiskeskuse rajamine ja töö käivitamine (Tallinna Õppenõustamiskeskus)

Tööjuubelit tähistavad haridusasutuste juhid

Kaidor Damberg (Tallinna Mustamäe Gümnaasium) – 35; Ljubov Abramova (Tallinna Muhu Lasteaed) – 30; Oivi Saluri (Lastesõim Planeedi Mudila) – 30; Helve-Annela Õisma (Tallinna Jaan Poska Lasteaed) – 30; Tiiu Annus (Tallinna Lasteaed Rabarüblik) – 25; Anneli Errit (Tallinna Tehnikagümnaasium) – 25; Marika Ärmpalu (Kopli Lasteaed) – 20; Larissa Zaytseva (Tallinna Liikuri Lasteaed) – 20; Riina Läll (Tallinna Kelmiküla Lasteaed) – 20; Pille Siimpoeg (Tallinna Rännaku Lasteaed) – 20; Rena Lepikult (Lastesõim Päkapikk) – 20; Toomas Kruusimägi (Tallinna Inglise Kolledž) – 20; Lee Kerde (Tallinna Männi Lasteaed) – 15; Heli Aunap (Tallinna Lastesõim Mõmmik) – 15; Irja Keiv (Tallinna Kannikese Lasteaed) – 15; Monika Kerse (Tallinna Padriku Lasteaed) – 15; Mehis Pever (Tallinna Ühisgümnaasium) – 15; Ardi Paul (Tallinna Nõmme Põhikool) – 15; Aina Arro (Tallinna Nurmenuku Lasteaed) – 15; Irina Antonjuk (Haabersti Vene Gümnaasium) – 10; Svetlana Melehhova Maasin (Tallinna Kanutiaia Huvikool) – 10; Veiko Rohunurm (Tallinna Südalinna Kool) – 10; Raino Liblik (Tallinna Kuristiku Gümnaasium) – 10; Svetlana Hruštšova (Tallinna Mustakivi Lasteaed) – 10; Juulia Djomina (Tallinna Pae Lasteaed) – 10; Kristina Märks (Tallinna Meelespea Lasteaed) – 10; Igor Lirisman (Tallinna Juudi Kool) – 10.

Tallinna aasta õpetaja gala lõpeb piduliku õhtusöögiga restoranis Merineitsi ning meeleoluka etendusega Starlight Cabaret’lt.

Lisainfo:

Viivi Lokk 
Juhtivspetsialist
Hariduskorralduse osakond 
Tallinna Haridusamet
+372 6404549, +372 5201284
viivi.lokk@tallinnlv.ee 

   

Uudise rubriigid: