Põhja-Tallinna linnaosa lipp ja vapp

Põhja-Tallinna linnaosa lipp on vapilipp: sarikjaotatud sinise ja valgega lipuväli, millel sinine ankur ja valge põhjatäht. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 2:1 ja normaalsuurus on 1600 x 800 cm.lipp

linnaosa vapp.jpg

Põhja-Tallinna vapiks on sarikjaotatud sinise ja hõbedaga vapikilp, millel on hõbedane kaheksaharuline täht ja sinine ankur. Sinine sümboliseerib merd, mis ümbritseb Põhja -Tallinna kolmest küljest, hõbedane osa sümboliseerib Põhja-Tallinna kui poolsaart.

Sinine värv sümboliseerib ka mõistust ning rahu, hõbe on rahu ja siiruse värv, mis tähistab ka edasipürgimist ja arengut. Sarikmärgi sees asuv ankur viitab üheteistkümnele Põhja-Tallinnat ümbritsevale sadamale.

Noole tipus asuv põhjatäht viitab Põhja-Tallinna geograafilisest asukohast tulenevale nimele. Põhjatäht on ka stabiilsuse ja kaitse sümbol ning viitab Põhja-Tallinnas asuvale sõjasadamale ja sõjakindlusele.

Tähe neli pikemat kiirt sümboliseerivad linnaosa nelja alustala: turvaline keskkond, ajalooline ja arenev tööstus, populaarne puhkeala ja puutumatu looduskeskkond. Neli lühemat kiirt tähistavad nelja asumit: Pelgulinn, Kopli, Paljassaare ja Kalamaja.

Viimati muudetud: 07.11.2012