06.05.2021

Emadepäeva tähistamiseks on pealinnas mitmeid võimalusi

Ehkki ürituste korraldamine on veel piiratud, pakutakse Tallinnas mitmeid võimalusi tähistada emadepäeva meeleolukalt ja meeldejäävalt. Juba alates homsest, 7. maist saab kuulata veebikontserte ja külastada näitusi, avatud on muuseumid, loomaaed ja botaanikaaed.

7. mail saab kuulata kahte emadepäevale pühendatud veebikontserti. Kell 16.00 algab Kristiine linnaosa valitsuse Facebook’i lehel kontsert, kus esinevad Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld (link). Algusega kell 18 rõõmustab emasid Getter Jaani, kes esitab oma populaarsemaid lugusid Tallinna Kesklinna valitsuse Facebook’i vahendusel (link).

7. maist muutub Kalamaja põhikooli (Vabriku 18) aed väligaleriiks – avatakse Kalamaja põhikooli ja Kalamaja muuseumi ühisnäitus „Minu ema(d)“. Näha saab nii õpilaste loomingut kui ka tublide ja vaprate emade lugusid ja pilte minevikust (vt lisa).

8. mail kell 12 ja 14 korraldab Tallinna Botaanikaaed ekskursiooni „Kevad aias”, kus giidi selgituste saatel saab tutvuda kevadise lilleiluga. Vajalik on eelregistreerimine.

8. mail kell 14 algab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumist jalutuskäik „Kus on lehm, kus on lohe“ (eesti ja vene keeles). Kõneldakse, kuidas vanas Revalis ehk Tallinnas loomi peeti, mis loomad ja miks olid kõige olulisemad ning milliste loomakujudega ja miks kaunistati kodude siseruume. Märgatakse ja märgitakse linnarajatistel kujutatud loomi ja linde.

9. mail algusega kell 12-14 toimub Lastemuuseumi Miiamilla õuealal Kadriorus „Heade emade päev“, kus koos emadega leitakse aega kallistusteks, hällilauludeks ja mängimiseks. Päev algab maailmas levinud hällilaulude kuulamise ja meeldivaid tundeid väljendavate helide loomisega. Seejärel mängitakse emadele ja lastele sobivad ühiseid mänge ja meisterdatakse emadele maailma kõige suurem kallistus. Avatud on ka muuseumi siseruumid, kuhu kõiki lapsi oodatakse jälle mängima ja avastama. Muuseumi ees ja sees on üleval Arvo Iho fotonäitus „Muutuv vana Kadriorg”.

Taas saab külastada ka teisi Tallinna Linnamuuseumi filiaale (vt lisa). Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on avatud näitus „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos” ning Fotomuuseumis Londonis elava Eesti fotograafi Sirli Raitma portreeseeria „EHA”. 

Tallinna Loomaaed kutsub kõik veetma aega oma välialadel ning avatud on ka väike troopikamaja, paksunahaliste maja ja jääkarumaja. Suur troopikamaja ning laste loomaaia kitseaedik õuealal ja laut on praegu veel suletud.

Ilusat emadepäeva kõigile!

  

Foto: Pixabay

   

Uudise rubriigid: