05.05.2021

Emadepäevaks avatakse Põhja-Tallinnas väligalerii joonistuste ja ajalooliste fotodega

Kalamaja muuseum ja Kalamaja Põhikool seadsid kooliaiale üles meeleoluka näituse tänastest ja kunagistest emadest. Näitus avatakse reedel, 7. mail kell 12 Kalamaja Põhikooli aial.


7. mai keskpäeval avatakse Vabriku tn 18 metallaial värvikirev, rõõmus ja samas nostalgiahõnguline näitus, kus eksponaate leidub nii tänasest päevast kui ka aegade tagant. Kalamaja muuseum ja Kalamaja Põhikool koostöös Põhja-Tallinna valitsusega otsustasid emadepäevaks luua eriilmelise väljapaneku, kus näeb nii laste joonistatud pilte kui väärtuslikke  fotosid ja lugusid nelja - kuni seitsmekümne aasta tagusest ajast. Näitus tervikuna on pühendatud emadele -läbi aegade kõige kallimatele inimestele ja kannab ka vastavat nimetust „Minu ema(d)“

„Meie muuseumi rahvas on alati köitvate ideede ja toredate teostustega silma paistnud, teada-tuntud on ka Kalamaja Põhikooli kunstilembesed lapsed ja tublid õpetajad. Emadepäeva näitust ettevalmistades oli meil mitmeid põnevaid ajurünnakuid ja tähtsates otsustes leidsime alati ühise keele. Ilus väljapanek kooli aial on selle kinnituseks ja nüüd tahaks küll loota, et taolisi näitusi tuleb veel ja see saab traditsiooniks,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Kuigi piiranguid on hakatud pisut leevendama, on väliüritused jätkuvalt turvalisemad siseruumides peetavatest. Emadepäevanäitus Kalamaja Põhikooli metallaial jääb avatuks 18. juunini.

Foto: Marta-Aksella Freimani joonistus.  

Uudise rubriigid: