07.09.2020

Kolme linnaosa ühine filmiklubi alustab uut hooaega uutmoodi

Tallinna kolme linnaosa – Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna koostööprojekt „Eakate filmiklubi” alustab kolmandat ühist tegevusaastat uues kohas ja värske filmiloominguga.


„Kui esimesel tegevusaastal keskendus meie filmiklubi pigem klassikale, siis juba kaks aastat oleme võtnud kavva ennekõike uudisloomingut. Tänu sellele on meie eakatel elanikel võimalus vaadata tasuta värskemaid kinodes linastuvaid filme,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.

Filmiklubi liikmed saavad hooaja avaseansil 29. septembril vaadata uut Eesti linateost „Salmonid. 25 aastat hiljem“ ning novembris on kavas osaliselt Eestiski filmitud „Tenet“. Esialgu on filmikava koostatud selle kalendriaasta lõpuni. Uudsena toimuvad eakatele mõeldud kinoseansid eeloleval hooajal kord kuus ja uues kohas.

„Mul on väga hea meel, et saame kevadel katkenud eakate kinoklubiga jätkata ja teha seda sügisest esmakordselt Coca-Cola Plaza kinos. Sinna on mugav jõuda igast linnaosast,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe rõhutab, et tegemist on ennekõike sotsiaalse projektiga. „Eesmärk on pakkuda eakatele inimestele võimalust tulla kodunt välja, minna kinno ja suhelda eakaaslastega. Nii kinoseansside külastamine kui kinoklubiga liitumine on jätkuvalt eakatele tasuta,“ ütles Riibe.

Kõik eakate filmiklubi seansid toimuvad Coca Cola Plaza teisel korrusel ja algavad kell 10. Kinosaali uksed avatakse kell 9.15.
Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosade eakad elanikud võivad filmiklubiga liituda elukohajärgse linnaosavalitsuse kaudu. Sealt saavad nad nimelise klubikaardi ja täpse filmikava. Korraldajatel on siiski õigus kava vajadusel muuta.

Uudise rubriigid: