06.03.2020

Koolieelikute etlemiskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“ jõuab lõpusirgele

Teisipäeval, 10. märtsil algusega 18.00 toimub Estonia teatri Valges saalis Tallinna ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ lõppvoor ja pidulik lõpetamine.

Tänavuse, järjekorranumbrilt juba 17. konkursi linnaosade eelvoorudesse registreerus 248 väikest etlejat, kelledest linnaosade žüriid valisid teisipäevasesse lõppvooru esinema 30 tublimatest tublimat. 

Etlemiskonkursi eesmärgiks on õpetada lapsi hoidma ja armastama oma emakeelt. „Konkursiga soovime väärtustada eesti kultuuri ja tunnustada ka juhendajaid, kes mudilasi õpetavad,“ ütleb konkurssi organisaator Kopli Noortemaja metoodik-projektijuht Riina Olveti. „Kopli noortemaja tänab südamest oma häid koostööpartnereid: eelvoorusid on korraldanud või aidanud  läbi viia kõikide Tallinna linnaosade valitsused. Konkurssi toetab Tallinna Haridusamet. Meie ühine töö on kandnud vilja ja pakkunud kõigile osalistele häid emotsioone. Parimat tulemust  näeme ikka ja alati laste säravates silmades.“

Etlemiskonkurss toimub 17. aastat järjest ja on saanud kindlaks linnaosade ja lasteaedade aastakalendrisse kuuluvaks sündmuseks. Tänu aktiivsetele ja tublidele õpetajatele ning lapsevanematele astub linnaosade eelvoorudes ülesse palju huvilisi etlejaid. Ettevalmistusi tehakse nii kodudes kui lasteaedades, kus otsitakse, leitakse ja õpetatakse lastele selgeks sobivad luuletused. Paljudes lasteaedades korraldatakse oma väikeseid eelvoore ja luulehommikuid.

 

Allikas: Kopli Noortemaja 

Lisainfo konkursi kohta: 
Riina Olveti
Tel 52 27 190
Tallinna Kopli Noortemaja
metoodik-projektijuht

 

Uudise rubriigid: