19.03.2020

Põhja-Tallinna parkides algasid puude hooldustööd

Stroomi rannapargis ja Kopli kalmistupargis algasid hooldustööd, mille käigus võetakse maha sadakond ohtlikku ja hääbunud puud. Kokku hooldatakse mõlemas pargis üle 800 puu.

„Puid hooldatakse ja võetakse maha eelmisel aastal valminud hoolduskava alusel, mille koostamise raames vaadati spetsialistide poolt üle 2200 puud ja ma võin käe südamele pannes kinnitada, et kõik terved ja kasvupotentsiaaliga puud säilitatakse,“ rääkis Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Hooldustööde esimeses etapis võetakse maha inimeste jaoks ohtlikud, hukkunud ja hääbuvad puud - Stroomi rannapargis umbes 90 ja Koplis ligi 30 tükki. Kõik raiumisele määratud puud on Keskkonna- ja kommunaalameti ja linnaosavalitsuse spetsialistide poolt ükshaaval läbi vaadatud ning ühiselt veendutud, et raiesse ei satuks terveid ja kasvupotentsiaaliga puid. 

Raietööd lõpetatakse hiljemalt 1. aprilliks, mil algab lindude pesitsusperiood, ning puuhooldustööd jätkuvad augustikuus.

Stroomi rannapargi ja Kopli kalmistupargi hoolduskavad on koostatud arhitektuuribüroo Artes Terrae, kel on suur kogemus ajalooliste parkide hoolduskavade koostamisel. Tööd teostab ettevõte OK Acer OÜ.

Uudise rubriigid: