16.06.2021

Põhja-Tallinnas toimuvad teotalgud

Neljapäeval, 17. juunil kell 20 toimuvad Põhja-Tallinnas lusitaania teetigude korjetalgud.

“Lusitaania ehk hispaania teetigu on tülikas kahjur, kellest saab vabaneda üksnes koostöös  naabritega.. Põhja-Tallinnas on võõrnälkjad levinud Kopli asumis, kus on palju rohelust. Kutsun kohalikke ühendama jõud, et tõrjuda lusitaania teetigude levikut, ”ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvalaid.

Teotalgud algavad neljapäeval 17.juunil kell 20 Pardiloigu tänaval, Maleva põik 6 maja juures. Sealt liiguvad talgulised mööda Pardiloigu ja Neeme tänava haljasalasid Neeme bussipeatuseni.

Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosavalitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Põhja-Tallinna valitsus paigaldas ka spetsiaalsed teetigude kogumiskonteinerid, mis asuvad Kopli ja Sepa tn nurgal ning Maleva ja Neeme tn nurgal. Konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude jaoks ning seetõttu palume sinna muud prügi mitte visata. Lusitaania teeteod tuleks enne konteinerisse viskamist panna kilekotti, et vältida nälkjate väljaroomamist. Metall- või klaasanumaid palutakse konteinerisse mitte panna. Konteinerid tühjendab Eesti Keskkonnateenused AS, tel: 1919.

Lisainfo: https://fb.me/e/vV155RKM 

 

 

Uudise rubriigid: