22.07.2020

Põhja-Tallinnasse rajatav Pelgulinna Riigigümnaasium leevendab koormust teistes piirkonna koolides

Uus Pelgulinna riigigümnaasium leevendab koormust koolides, mis töötavad kahes vahetuses.

Teisipäeval, 21. juulil, Põhja-Tallinna Valitsuses toimus Pelgulinna riigigümnaasiumi õppehoone käsitlev arutelu, kus osalesid linlased, Põhja-Tallinna vanem ning Haridus-ja Teadusministeeriumi esindajad, kelle haldusalasse kuulub riigigümnaasiumi administreerimine ja ehitus. 

“Riigigümnaasiumi rajamine Põhja-Tallinna on vajalik, sest uus õppeasutus vähendab koormust täistsüklikoolides, mis töötavad kahes vahetuses ning pakub rohkem võimalusi kvaliteetse hariduse saamiseks Põhja-Tallinnas. Samas, uue õppehoone ja selle ümbruse planeerimisel on tähtis piirkonna elanikke kaasatus, sest ainult koostöös on võimalik leida parima lahenduse, mis sobib põhjatallinlastelele ning tulevaste gümnaasiumi õpilastele,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

“Kool on iga kogukonna süda ning näoga kohalike elanike poole ja nende jaoks. Seda enam oli sobilik aeg kohtuda 21.07 kohalikega, kelle soove, ettepanekuid ja ideid saame riigigümnaasiumi ehitamisel arvesse võtta nii, et tunnustatud arhitektide poolt loodud uue koolihoone ja olemasoleva vahel tekiks mõnus sünergia,” sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivaraosakonna juhataja Indrek Riisaar. Tema sõnul on Kolde pst 67a valitud välja üheks kolmest Tallinna loodava riigigümnaasiumi asukohaks, sest seal on hea taristu, sobiliku suuruse ja ehitusõigusega ning asub ka heas looduskeskkonnas. Peale uue dendroloogilise ekspertiisi valmimist arutatakse elanike ettepanekud läbi arhitektide, maastikuarhitektide ja Tallinna linna erinevate ametitega ning tehakse eskiisi parandused, mida tutvustatakse uuesti kohalikele elanikele. 

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid lisas, et linna ja täpsemalt Põhja-Tallinna pikaajaline arengukava eeldab vajadusel uute munitsipaalkoolide rajamist, milleks on vaja hoida reservis linnale kuuluvat maad. “Linnaelanike ja meie linnaosa elanike arv üha kasvab ja me peame olema valmis uute õpekohtade loomiseks,” tõdes Järvelaid. “Eilne kohtumine oli produktiivne ja näitas, et osapooled on valmis konstruktiivseks dialoogiks,” ütles Põhja-Tallinna vanem. 

Septembris arutavad ministeeriumi esindajad ja hoone arhitektid huvirühmadega eskiisi võimalikke parandusettepanekuid vastavalt ümbritsevate majaelanike soovitustele. 

Pelgulinna riigigümnaasiumi hoone on kavandatud aadressile Kolde pst 67a. Kinnistu asub Põhja-Tallinnas, Pelgulinna asumis ning piirneb elamualadega, Kolde puiesteega ja politseijaoskonnaga. Pelgulinna riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandiga “Seitse venda”. Hoone peaks valmima 2023. aastaks. 

Riigigümnaasiumide rajamise eesmärk on kvaliteetse gümnaasiumihariduse võimaldamine ja efektiivsema koolivõrgu tagamine. Eestis on kokku kaheksateist riigigümnaasiumi, mis kuuluvad Haridus-ja Teadusministeeriumi haldusalasse. Pelgulinna riigigümnaasiumi ehitus finantseeritakse Euroopa Liidu fondidest. Rahastamise saamiseks peab õppehoone rajamine algama lähiaastatel.

Uudise rubriigid: