24.03.2020

ERIOLUKORRA REEGLID

ERIOLUKORRA REEGLID

KÕIK, KES ON KODUS LAPSEHOOLDUSPUHKUSEL VÕI MÕNEL MUUL PÕHJUSEL EI PEA KODUST VÄLJA TÖÖLE MINEMA, PALUME ERIOLUKORRAS LAPSI LASTEAEDA MITTE TUUA! OLGE KODUS KOOS LASTEGA. ET TE SEDA TUNGIVAT PALVET TÄIDAKSITE, ON TALLINNA LINN PEATANUD ERIOLUKORRAS KOHATASU VÕTMISE!

Tallinna munitsipaallasteaiad otsustati eriolukorras jätta avatuks, et eesliini töötajatel – meedikutel, politseinikel, päästjatel, kaitsevaäes ja kaitseliidus töötavatel inimestel oleks koht, kuhu oma lapsed tuua, kui nad ise Eesti inimeste elu ja tervise nimel tööd teevad. Lapsehoolduspuhkusel olevad vanemad ei ole eesliinil töötajad, seepärast on Teile tungiv palve, et te ei tooks pere teisi lapsi lasteaeda! Seda tungivat palvet täites säästate te kaaskodanike, eelkõige oma lapse lasteaia töötajate tervist ja elu, sest mida vähem on inimkontakte, seda paremini me suudame seista vastu koroonaviirusele. Ka lapsed on inimesed ja kontaktid nendega on kontaktid teiste inimestega. Lasteaia rühmad ei tööta täiskoormusega! Selleks, et minimeerida kontakte ja säästa lasteaia töötajate tervist ja elu, on meil võimalik välja panna ainult piiratud arv lasteaia töötajaid. KÕIK, KES ON KODUS LAPSEHOOLDUSPUHKUSEL VÕI MÕNEL MUUL PÕHJUSEL EI PEA KODUST VÄLJA TÖÖLE MINEMA, PALUME ERIOLUKORRAS LAPSI LASTEAEDA MITTE TUUA! OLGE KODUS KOOS LASTEGA. ET TE SEDA TUNGIVAT PALVET TÄIDAKSITE, ON TALLINNA LINN PEATANUD ERIOLUKORRAS KOHATASU VÕTMISE!

Kui kellelgi ei ole kodus lapsele võimalik sooja toitu anda, siis selles küsimuses palume pöörduda oma elukohajärgse (vastavalt sissekirjutusele) linnaosavalitsuse poole.

REGIONAALHAIGLA ÜLESKUTSE! Hea Eesti rahvas – püsige kodus!

"Tõenduspõhiselt on viiruse leviku piiramiseks parim viis maksimaalselt efektiivne isolatsioon. Tõsise kriisi vältimiseks palume tungivalt kõigil Eestimaa elanikel võtta vastutus kaasmaalaste ja enda tervise eest ning vabatahtlikult püsida koduses isolatsioonis," kirjutavad üleskutses Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstid.

PEAMINISTER JÜRI RATAS ÜTLES LAUPÄEVASES VIDEOPÖÖRDUMISES, ET VAATAMATA KIUSATUSELE ELADA TAVALIST ELU, TULEKS KUNI ERIOLUKORRA LÕPUNI KUUT REEGLIT JÄRGIDA. 

"Armsad kaasmaalased. Kas me saame kurjast koroonaviirusest jagu, sõltub eelkõige igast ühest meist. Kui võib tunduda, et ei ole veel midagi hullu ja küll see haigus minust mööda läheb, siis: ei – selline mõtteviis soodustab haigestumist," ütles Ratas ning loetles kuus reeglit, millest lähtuda:

1. Jälgime tervist. Ka lähedaste oma.

2. Kui oleme tõbised, siis püsime kodus ja järgime oma perearsti juhiseid.

3. Veedame vaba aega vaid lähimas pereringis, mitte suures seltskonnas.

4. Igal pool liikudes hoiame teistega distantsi 1-2 meetrit. Ka looduses liikudes.

5. Igal sammul peame kinni hügieenireeglitest. Nii hoiame ka teisi.

6. Järgime meie tervisespetsialistide juhiseid. Eriti selle osas, kes on meie kõige haavatavamad kaasmaalased.

"Kõik, vanusest ja elukohast sõltumata. Ainult nii üheskoos pingutades ja üksteist hoides ületame need rasked ajad," nentis Ratas ning soovitas kõigil hoida nii ennast kui ka teiste tervist.

 

Uudise rubriigid: