12.03.2020

Terviseameti soovitused koolidele ja lasteaedadele

Terviseamet edastab koolidele soovitused, kuidas vähendada õpilaste ja haridustöötajate nakatumise riski ning takistada uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut.

245329

Varsti lõpeb koolivaheaeg ning kooliõpilased ja ka lasteaialapsed, kes koos vanematega käisid reisil, tulevad taas kooli / lasteaeda. Reisil viibinute hulgas on kindlasti ka neid, kes käisid  Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea, Jaapan, Singapur, Prantsusmaa ja Saksamaa, Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid (täpsemalt vt Terviseameti koduleheküljelt).

Terviseamet palub lastevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

Koju tuleb jääda ainult viiruse riskipiirkonnast saabunud lasteaialastel

COVID-19 iseloomustuse ja korduvalt kippuvad küsimused koos vastusetega on leitavad Terviseameti kodulehel https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

NB! Lisaküsimuste korral palun pöörduda Terviseameti regionaalosakonna kontakttelefonile +372 794 3700

Käte pesemise tehnika (.pdf)

Uudise rubriigid: