Moodne muinasjutt


Kaks venda ja Lumehelbeke

Elasid kord kolm venda, kellest kaks olid normaalsed, aga üks vend oli tõeline lumehelbeke. Kaks venda õppisid koolis hästi, tegid sporti, läksid sõjaväkke ja peale sõjaväge ülikooli. Vanemad vennad olid väga pettunud, et nende nooremast vennast kasvas tõeline tänapäeva lumehelbeke. Suur osa oli selles ka vendade emal, kes alates lasteaiast valvas 24 /7, et jumala eest midagi ei juhtuks. Lumehelbekest ei lubatud üksi õue teiste lastega, trenni ei lubatud kuna see on ohtlik. Koduseid majapidamisetöid tegid ainult vanemad vennad. Lumehelbekest sõidutati suure poisina kooli ja koju ainult autoga. Kui Lumehelbeke jõudis gümnaasiumisse, ei olnud ta kordagi iseseisvalt kasutanud ühistransporti, käinud poes sisseoste tegemas jne.
Siis saabus kätte päev kui Lumehelbeke pidi minema sõjaväkke. Lumehelbekese ema puhkes nutma ja sattus paanikasse: „Mida teha? Kes teeb talle seal süüa? Kes paneb talle valmis riided? Kes peseb ta pesu? Ega ometi ei pea tegema sporti ja marssima jala? Nüüd on ta lapsest ilma..... Kust leida arsti, kes kirjutaks tõendi sõjaväest pääsemiseks?” Arutati isegi võimalust Soome põgenemiseks.
Aga pääsu ei olnud ja ta siiski läks. Kodus valitses matusemeeleolu. Järgmisel päeval helistas Lumehelbekese ema väeosa komandörile ja küsis „Millal on lastevanemate koosolek”? Selle küsimuse peale kostus telefonist kummalist naeru.
Enamuse sõjaväes veedetud ajast veetis Lumehelbeke hospidalis. Teda tabas üks häda teise järel. Küll hõõrusid saapad jalad villi, siis valutas selg, pea ja käed kartuli koorimisest.
Lõpuks saabus see päev kui Lumehelbeke pääses sõjaväest.
Lumehelbeke läks ülikooli. Muidugi valis ta eriala ema soovitusel. Ülikoolis aga juhtus selline asi, et Lumehelbeke tutvus tütarlapsega, kes õppis samas ülikoolis. Noored inimesed otsustasid ilma Lumehelbekese ema teadmata üürida korteri ja asuda koos elama. Esimesel nädalal juhtus kole lugu - kadus ära elekter. Telekas ei töötanud, tahvelarvuti ja telefoni akud said tühjaks, külmutuskapp sulas üles ja keegi ei aidanud neid. Järgmisel nädalal läks Lumehelbeke ema juurde, kes kutsus noortele koju elektriku. Elektriku saabudes selgus, miks korteris ei olnud voolu. Elektrikilbis oli kaitse välja lülitunud. Elektrik taastas voolu. Kuu lõpus saabus üüriarve. Lumehelbeke tasus üüriarve. Järgmisel kuul saabus uus üüriarve. Lumehelbeke ei saanud aru, miks ta peab jälle üüri maksma? Ta ju maksis eelmisel kuul, kas nad peavad mind rumalaks? Lumehelbekesele saabus appi kohe ema, kes tasus üüriarve, koristas kaks kuud koristamata korteri ja täitis külmkapi. Peale kolm kuud kannatusi kolis Lumehelbeke koju tagasi ema juurde.
Kui nad vahepeal ei ole ära surnud, siis elavad nad õnnelikult koos emaga edasi.

Matthias Yorke
15. aastane
Ristiku Põhikool
8.a klass

Viimati muudetud: 30.10.2019