27.04.2021

9-ndate klasside õpilased maalisid ekspressionistliku maastikumaali Van Gogh`i stiilis

Sel kooliaastal tutvusid meie kooli 9-ndad klassid kunstiõpetuses ekspressionismiga. Aga mitte niisama, vaid said ka proovida, kuidas on ise sellist kunsti luua.

Eeskujuks oli maailmakuulus kunstnik Vincent van Gogh. Tunnis sai tema töösid vaadatud ning temast lähemalt räägitud, temast nii inimesena kui ka kunstnikuna, sellest, miks tema teosed on sellised "hullumeelsed", sellised jõulised, rahutud, närvilised ja värvikad.

Ekspressionism tähendabki väga väljendusrikast kujutamist, nii et kui pilti vaatad, siis on võimalik tabada, millise emotsiooni või olekuga on tegemist, kas siis inimese puhul või looduses.

Nii said õpilased võimaluse luua ekspressionistliku maastikumaali, kasutades samamoodi nagu Vincent van Gogh, erivärvilisi pindasid, eri suundades kriipsukesi ehk pintslitõmbeid. mitte küll õlivärvide, vaid guaššide abil.

Nii nagu õpilased isegi, tulid ka pildid erinevad, kellel rahutum, kellel rahulikum, just vastavalt enda loomusele.

See ülesanne sobis õpilastele, sest nad said selle teha just sellise nagu neile endale sobis ning kõik tulemused olid "õiged", huvitavad ja efektsed. Ka kõige rahutumad õpilased said hakkama, ehk isegi kõige paremini, sest ei teinud liiga "ilusti", vaid hooletult ja kannatamatult. Täpselt nagu Vincent van Gogh omal ajal.

Pildid said kooli koridori galeriina üles pandud. Siinkohal on võimalik vaadata valikut neist.

Juhendas kunstiõpetaja Ingrid Soosaar.