16.03.2020

Emakeelepäev 2020

13. märtsil tähistasime emakeelepäeva kirjanduslõunaga. Erinevad õpetajad tutvustasid kooliperele oma lapsepõlve lemmikraamatuid. Saime teada palju põnevat ja ootamatut, lemmikraamatuid oli väga väga erinevaid. Õpetaja Sigrid rääkis raamatust "Eesti rahva ennemuistsed jutud", mille juures teda eriti paelusid joonistused, mis olid väga peenelt tehtud ja panid fantaasia lendama. Lisaks tutvustas ta raamatut "Toomas Linnupoeg", mis võiks ka tänastele õpilastele huvi pakkuda- koolipoiste lõbusad sekeldused. Õpetaja Agole aga meeldis hoopis süveneda "Illustreeritud entsüklopeediasse", et ammutada uusi teadmisi. Õpetaja Kairiti lemmikraamat on siiani "Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses", väikese tragi tüdruku tegemised Soolavarese saarel. Õpetaja Andresele aga ei meeldinudki lapsena lugeda, kuid teismelisena haarasid teda kriminullid, eriti Agatha Christie omad, mis kõik on läbi loetud.  Õpetaja Mari armastas seiklusjutte ja tema suureks lemmikuks oli "Kolm musketäri", mis rääkis vapratest Prantsuse kuninga sõduritest ja millest on tehtud ka mitmeid filme. Õpetaja Triin tuletas meelde, kuidas ta sai oma esimese raamatukogukaardi ja esimeseks raamatuks oli "Tibu". Teiseks raamatuks oli tal "Vennad Lõvisüdamed", seikluslik ja südamlik jutt sellest, mis võiks juhtuda peale surma.


Lõunatunni lõpetas kooli direktor Katrin Luhaäär, kellelt saime teada, et temagi ei armastanud eriti lugeda ja valis õhemaid raamatuid. Kuna õpetaja Katrinile meeldisid väga loomad, siis tema lemmikraamatuks oli "Lassie tuleb ikka koju". Saime ka teada, et õpetaja Katrin võitis lapsena laadalt väikese seapõrsa, kelle ka üles kasvatas ja praegu on tema lemmikloomadeks mesilased, keda on miljoneid.


Oli väga tore, hariv ja meeleolukas lõunatund raamatute seltsis. Loodame, et see tekitas ka õpilastes huvi lugemise vastu, milleks nüüd peaks aega jätkuma.


Kirjanduslõuna eestvedaja Ege Raudsepp


Uudise rubriigid: