01.12.2012

Fantaasiavõileibade valmistamine

30. novembril toimus Ristiku Põhikoolis õpilastevaheline fantaasiavõileibade valmistamine, kus osalesid noored kahes vanuseastmes – 5.-6. klassid ning 7.-9. klassid. Kõik materjalid ja vahendid võileibade valmistamiseks olid ostetud NNKÜ-NMKÜ Liidu projekti raames. Ürituse läbiviimise ja ettevalmistuste eest seisis hea õpetaja Kristel Kaiv.

Iga klass pani välja 4-liikmelise esinduse – 3 õpilast tegutsesid võileibade valmistamisega, 1 õpilane kuulus žüriisse. Meeskondadele oli varemalt ette antud koostisainete komplektid, mille iga klass sai loosiga enne ürituse algust. Lisaks nendele toiduainetele said õpilased veel kasutada mitmeid lisakoostisaineid. Varemalt antud toiduainete nimekiri andis osalejatele võimaluse mõtelda, kuidas võileiba teha, kuidas kaunistada, missugused oleksid lisanüansid, et nende meeskond oleks teistest parem.

Kui loos tõmmatud, algas 30-minutiline usin töö, mis tekitas nii žüriis kui ka õpilastes endis väga palju elevust. Žürii ülesandeks oli jälgida meeskonda – nende tööprotsessi, töölaua puhtust ja koostööd. Kui võileivad olid juba valmis, pidi žürii hindama võileiva välimust ja muidugi ka maitset. Samuti pidi igas võileivas olema kasutatud etteantud koostisained, mis loosiga olid tõmmatud.

Žüriil kujunes lõplike võitjate väljaselgitamine suhteliselt keeruliseks, sest kõik meeskonnad olid valmistanud omapärased võileivad ja lähenetud oli loominguliselt. Lõpliku hindamise tulemusena võitis 5.-6. klasside arvestuses 6.a ja 7.-9. klasside arvestused 8.a. Kõik võitjad said endale hea töö eest kokaraamatud.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et esmakordne võistlus meie koolis oli huvitav nii õpilastele kui ka žüriile. Loodetavasti toimub selline üritus koolis ka järgmine aasta.

 

Praktikant Meigrit Matsiselts

 

Vaata pilte võileibade valmistamisest siit.

Uudise rubriigid: