20.10.2021

Haapsalu Kutsehariduskeskuses

18. oktoobril külastasid üheksandad klassid Haapsalu Kutsehariduskeskust.

Ootused olid kõrged, sest ammu polnud Tallinnast kaugemale saanud. Tahtsime külastada lisaks koolile ka promenaadi ja Haapsalu linna, aga paraku oli väljas tõeline sügis – päike, vihm, tuul, vikerkaar, rahe ja see kõik vaheldus sekunditega. Nii olime nõrgad ja mere ilu kaema ei läinudki. Küll aga saime väga hea elamuse kutsekoolist.

Meid võtsid vastu  väga sõbralikud inimesed, kes olid vaimustuses sellest, et me neid uudistama olime tulnud. Kõigepealt tehti meile korralik ettekanne koolist ja selles õppimise võimalustest. Meie üheksandikud  olid aktiivsed kuulajad ja esitasid ka küsimusi koolikorralduse kohta. Saime teada, et oma oskusi ja võimeid tuleb hinnata adekvaatselt. Oma kutse leidmine on väga oluline samm ja seda ei saa teha uisapäisa. Peab arvestama oma praeguste õpitulemustega ja oma suutlikkusega õppida. Kuid saime kinnitust, et kui soov õppida on olemas, leiab igaüks endale sobiva eriala. 

Teine pool külaskäigust möödus läbi terve kompleksi jalutades. Tutvusime ehitushalliga, puidutsehhiga, mööblirestauraatorite toaga, ühiselamuga, raamatukoguga, Apple nutitoaga, fotostuudioga. Mööda tormasime suurest spordihallist, milles ka jõusaal, ja  jalgpalliväljakust. Võimalused õppimisele keskenduda ja samas ka lõõgastuda on võimsad. Ühiselamus saab isegi sauna kasutada!

Päeva lõpetas kõva kõhutäis sööklas, mida ei tihkagi sööklaks nimetada. Pigem on see restoran: silmale ilus vaadata ja väga maitsev toit, kaunid nõud ja pokaalid, linadega kaetud lauad. See vist jättis ka meile kõigile sügavaima mulje.

Loodetavasti said noored julgust minna õppima ka kodust natuke kaugemale.

Õpetajad Mari, Kristel ja Birgitid

Vaata pilte Haapsalu Kutsehariduskeskuse külastusest siit

Uudise rubriigid: