30.01.2020

Haridusmess EDUCA 2020

24.- 25. jaanuaril külastas Helsingis toimunud haridusmessi EDUCA seekord 5 meie kooli õpetajat koos koolijuhiga.

Helsingis toimunud "Educa 2020" messi esimesel päeval külastati kaasaegse hariduse ingliskeelseid info-paneele, kus räägiti soome hariduse eduteguritest ning selgus, et just soome õpetaja on sealse maailmaklassi hariduse tagaja. Soome õpetajate parimad ja kõrgelt hinnatud omadused (superpowers) on järgmised: usalduslik suhe õpilastega, kannatlikkus, nõudlikkus, enesedistsipliin,  huumorimeel ning õigus oma valdkonnas ise otsustada õpetatava sisu üle (nn autonoomsus).

Kuulati väga huvitavaid mõtteid vestlusvoorus, mida juhtisid inglise keeles soome haridusministeeriumi esindaja, kaks ülikooli õppejõudu ning kaks soome õpetajat. Kõik nad kinnitasid ühel meelel, et soome õpetajad juhinduvad oma pedagoogilises töös rahvusvahelistest teaduspõhistest uurimistulemustest (kuna nende riik on väike ja ressursid piiratud, siis pole suvaliseks katsetamiseks võimalusi) ning püüavad olla oma ühiskonnas trendiloojad (eestvedajad), kellega arvestatakse, mitte toimuvate muutuste järel "sörkijad". Seetõttu võtab ka Soome riik Soome Õpetajate Liidu väljaütlemisi ning hinnanguid väga tõsiselt!

Teisel päeval külastati Helsingi kunstimuuseumi Ateneum ja vaadati kuulsa soome naiskunstniku Helene Schjerfbecki isikunäitust, mis oli avatud veel viimaseid päevi.

Uudise rubriigid: