06.12.2019

Koolimaja 90. sünnipäeva pühendatud 9. klasside aktiivõppepäevad

26. novembril oli Ristiku kooli 9.klasside õpilastel ja õpetajatel au osa saada Põhja-Tallinna linnaosavanema, õigusajalooprofessori Peeter Järvelaidi loengust, mis oli pühendatud kodanikupäevale. P. Järvelaid tõi näiteid kodakondsuspoliitikast erinevates riikides toonitades, et kodaniku õigustega kaasnevad alati ka kohustused. P. Järvelaidi huvitav ja õpilasi kõnetav loeng pani kuulama ka kõige püsimatumad õpilased. Esineja sõnul on alati tore rääkida inimestele, kes huvi tunnevad.

27. novembril külastasid 9. klassid Riigikogu – on ju Ristiku põhikooli ja Riigikogu hoonel sama arhitekt - Herbert Johanson. Riigikogu külastusest jäi õpilastele kõige enam meelde Valge saal koos uste kohal olevate maalidega, „koobas“, toonane telefonikeskus ja istungitesaal. Koos õpetajatega otsiti stiilisarnasusi meie koolimajaga.

Pärast ekskursiooni kohtusid õpilased Riigikogu saadiku Yoko Alenderiga, kes rääkis lähemalt oma tööst, keskkonnaküsimustest ja vastas õpilaste küsimustele. Diskussioon oli elav, õpilased märkisid, et see oli üks vahvamaid ekskursioone ja kohtumisi ning saadik omalt poolt tunnustas õpilasi sisukate küsimuste eest.

Vaata pilte siit.

Uudise rubriigid: