25.09.2019

Seitsmendad klassid Aegnal

Kohe kooliaasta algul saime rõõmustava uudise, et 18.septembril ootab ees reis Aegna saarele.

Selleks ajaks oli suur laev oma suvised reisid juba lõpetanud ja meid viidi kohale ägeda 12-kohalise kaatriga. Tuli välja, et saareasukad kasutavadki seda saare ja mandri vahet liikumiseks. Meile jättis see igatahes sügava mulje. Kahju ainult, et sõit nii lühike oli.

Ilmaga meil vedas. Vihma saime paar piiska, päeva lõpuks tuli isegi päike välja ja tuul ei olnud nii tugev, et oleks meid üle saare serva vette puhunud.

Saarel võttis meid vastu giid Eliko, kes tutvustas päeva esimeses pooles saare väga mitmekesist loodust. Tutvusime erinevate taimedega, mis võimaldavad metsas ellu jääda. Mida tohib süüa ja mida mitte. Metsa all nägime ka mitmeid seeni, aga nendest kahjuks juttu ei olnud. Loodame, et siis järgmine kord!

Teine pool päevast rääkis Eliko mere kaitsest ja meres olevast elusloodusest. Saime mere äärest karpe ja vetikaid korjata ning neid määrata. Samuti näitas giid meile kalade pilte ja rääkis nende iseärasustest.

Lõpetuseks saime ise natuke saarel ringi vaadata – igal pool meri, suured kivirahnud, mehekõrgused kibuvitsad ja uhke külakiik.

Päev oli tore, loodame, et järgmine reis tuleb juba õige pea!

Õpetajad Mari ja Jürgo

Vaata pilte Aegna reisist siit.

Uudise rubriigid: