30.01.2020

Seitsmendikud Fotografiskas

Meie lähedal Telliskivi Loomelinnakus on avatud uus näitusemaja: Fotografiska. Tegu on rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskusega, mis on alguse saanud Rootsist, kuid millel on hooned lisaks Stockholmile ja Tallinnale veel ka New Yorgis ja Londonis. Igal aastal vahetatakse näitusi kolm kuni neli korda. Nõnda on ka meil võimalus kursis olla maailma taemel fotokunstiga.

Seitsmendad klassid käisid Fotografiskas 28.jaanuaril ja said ülevaate Mandy Barkeri ookeanirisust sündinud teoste saamisloost, aga ka ookeani tervisest üldiselt. Giid tõi hulga näiteid selle kohta, kuidas meie ise saaksime oma tarbimisharjumusi muuta. Teosed ise on ilusad ja värvilised, kuid lähemal vaatlusel väga ehmatavad – mida kõike ookeanides ei leidu!

Omal käel saime tutvuda Vincent Petersi portreenäitusega „Sisemine valgus“ ja James Nachtway „Memoria`ga“. Kui esimene nendest oli tõeliselt ilus – ilusad inimesed ilusti pildile püütud, natuke kolmekümnendate aastate stiilis, siis teine näitus oli nagu Alex ütles: „Karm.“ Ja oli tõesti karm: veri, higi, pisarad, relvad, haavad, nälg, haigused, põgenemine, sõda. Kõik see, mida on tegelikult maailmas nii palju ja mida õnneks meie iga päev ei näe. Pani mõtlema ja tõi pisara silma. Järgmisel päeval sai pikalt arutletud nende piltide üle, mis meid enim kõnetasid.

Soovitame neid näitusi kõigil vaadata, on ju Fotografiska meie kooli akendessegi näha. Mõnus koht ja väga lähedal.

Ootame juba uusi ja huvitavaid näitusi.

Õpetajad Mari, Keili ja Birgit

Vaata pilte siit.

Uudise rubriigid: