19.04.2014

Südamenädal Ristiku Põhikoolis

14.- 17. aprill tähistasime iga-aastast südamenädalat. Nagu varasemaltki, toimusid ka sel korral „Aktiivsed vahetunnid“, kus iga tervisenõukogu liige oli ühel vahetunnil aulas ja viis lastega läbi aktiivseid tegevusi. Väikesed said mängida rahvastepalli, samuti toimusid neile toredad seltskonnamängud, mille läbiviimist abistas õpilasesinduse liige Andro. Suuremad õpilased tundsid rõõmu võrkpallist. 16. aprillil käisid ühel vahetunnil meil külas hüpitsaklubi TRIKIT treenerid, kes näitasid trikke ja võtteid hüppenööriga hüppamiseks ja kutsusid kõiki hüpitsatrenni.

14. aprillil toimus vahetundide ajal arvutiklassis „Loquiz“ ehk viktoriin tahvelarvutiga. Viktoriinist võeti osa nii paarikaupa kui ka individuaalselt. Lapsed pidid leidma vastused erinevatele terviseteemalistele küsimustele.

14. aprillil toimus ka traditsiooniks saanud võrkpallikohtumine õpilaste ja õpetajate vahel. Sel korral jäid õpetajad peale, kuigi võit ei tulnud kergelt ja ärevaid momente oli mängus palju.

15. aprillil viisid Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari üliõpilased Riinu ja Carolyn läbi „Tervisliku pildimängu“. Selleks tuli vahetundides otsida koolimajast pildikesi. Tuli võtta need kaasa ja kleepida seinal olevasse tabelisse õigesse kategooriasse.

Nädala jooksul said kõik õpetajad käia koolitervishoiutöötaja juures mõõtmas oma tervisenäitajaid (kehakaaluindeks, vererõhk, veresuhkur).

Vaata pilte südamenädalast siit.

Uudise rubriigid: