09.04.2019

Südamenädal Ristiku Põhikoolis 2019

Aprillikuu on üle-eestiline südamekuu! Südamekuu on välja kasvanud südamenädalast. Ristiku Põhikoolis toimus 1.-5. aprillil südamenädal. Tegevusi toimus nii õpilastele kui õpetajatele.

Südamenädalale eelneval nädalal paluti õpilastel pildistada üles oma hommikusöök. Pilte erinevatest hommikusöökidest näeb siit.

Õpetajatel aga paluti jäädvustada oma liikumisharjumusi. Pilte õpetajate aktiivsetest tegevustest näeb siit. Samuti oli õpetajatel võimalik osaleda tervisenäitajate kontrollis.

Kõik klassid said endale tabeli, kuhu 31.märtsist - 4. aprillini märkida iga päeva kohta magatud unetunnid. Koolimajas olid üleval plakatid, kus oli välja toodud, miks on hea uni oluline.

Südamekuu läbivaks teemaks on liikumine, kuna liikumine on parim viis ennetada südamehaigustesse haigestumist. Regulaarne kehaline aktiivsus annab reipa enesetunde, aitab vähendada vaimseid pingeid ja stressi, vähendab luude hõrenemise ohtu, reguleerib kehakaalu jpm. (Age Tamm, Tallinna Haridusamet)

Ka Ristiku Põhikoolis suunati õpilasi südamenädala jooksul rohkem liikuma. Tervisenõukogu liikmed ootasid õpilasi kogu südamenädala jooksul vahetundides koolihoovi värsket õhku hingama. Koolihoovi pandi just sellel nädal üles välijõusaal, mida õpilased rõõmuga kasutasid.

Liikumisega alustamiseks, aga ka muu spordiga seotud infoga tutvumiseks külastage veebilehte www.liigume.ee. Seal saab teha huvitavaid teste ja leida endale sobiva spordiala. Meeles tasub aga pidada, et liikumine ei ole ainult sporditegemine.

Pilte südamenädalast saab vaadata siit.

Uudise rubriigid: