09.11.2021

Kesklinna parkidesse lisandus üle saja puu ja tuhandeid sibullilli

Linnaosa valitsus istutas sügishooajal kesklinna parkidesse ja haljasaladele üle saja puu ja põõsa ning 13 000 sibullille. Toomparki toodi kujunduselemendiks 18 eri suurusega maakivi.

„Kesklinna rohealad on oluline osa täisväärtuslikust linnaruumist ning mul on hea meel, et need ka pidevalt täiendust saavad. Need sügisesed istutused tagavad järgmiseks kevadeks ja suveks niigi juba rohkest õiteilust veelgi lillelisema linnaruumi,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Sai ju ka eelmisel sügisel hulgaliselt sibulilli ja püsikuid istutatud.“

Täiendavalt kaunistavad nüüd parke Amuuri toomingad, Sargenti kirsipuu „Rancho“ ja dekoratiivsed õunapuud ning mitmesugused ilupõõsad  kikkapuid, sordisireleid, sarapuid, toompihlakaid, tuhkur enelaid, hortensiaid, kämmalvahtraid, forsüütiaid.

Istutati ka 11 000 sibullille  nartsisse, tulpe, preeriaküünlaid, lumikellukesi, laukusid, krookuseid, kobarhüatsinte ja kirgaslilli  ning 240 kogukamat püsilille  sõnajalgu, kurerehasid ja tarnasid.

Rekonstrueeriti Toompea tänava ja Falgi tee nurgal paikneva 20. augusti kivi ümbrus - paigaldati metallserv ning istutusala tehti neli korda suuremaks, et muuta kivi ümbrus mõjukamaks ja väärikamaks. Alale istutati sõnajalgu, hortensiaid ja kurerehasid – need taimed on kõige dekoratiivsemad just augustikuus. Lisati ka kevadist õiteilu kobarhüatsintide ja erinevate nartsisside näol – kokku 2000 lillesibulat.

  

   

Uudise rubriigid: