15.10.2021

Tallinna Filmilinnaku kõrvale kerkib PÖFF-i park

Tallinna linn, Pimedate Ööde filmifestival ja Tallinn Filmilinnak on jõudnud kokkuleppele, et Põhja-Tallinnasse kerkiva stuudiokompleksi juurde rajatakse festivaliteemaline roheala. Tänavu 25. juubelit tähistav PÖFF on võtnud eesmärgiks rajada Tallinna linnaruumi avalik haljasala, istutamaks puid ning rajamaks linnakunsti- ja muid taristuobjekte, mis on pühendatud festivali aukülalistele, auhinnavõitjatele ning inimestele Eestist ja mujalt maailmast, kes on andnud olulise panuse PÖFF-i ja filmikunsti arengusse.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev möönas, et PÖFF-i pargi asutamine ilmestab linnaruumi ja ühendab sümboolselt Tallinna rohepealinna eesmärke siinse kultuurimaastikuga.“Nii nagu linn peab oluliseks prioriteediks Tallinna Filmilinnaku rajamist, toetame ka PÖFF-i pargi kui uue tähtsa kultuuriobjekti ideed. Seejuures ei ole vähetähtis, et loodav park on kooskõlas arengustrateegia Tallinn 2035 ja linnaelu rohelisemaks korraldamise eesmärkidega, pakkudes nii kohalikele elanikele kui külalistele tervislikke liikumisvõimalusi ja veelgi mitmekesisemat linnaloodust,“ rääkis Belobrovtsev.

PÖFF-i direktor Tiina Lokk sõnas, et festival korraldajatel on ülimalt hea meel, et pargi idee on leidnud piisavat toetust, et see viimaks ellu viia. „Suurtel, ajaloolistel festivalidel on oma kodulinnadega alati tugev side, mis tavaliselt leiab ka ruumilise väljenduse – olgu selleks linnaruumi ehitatud filmipalee või staaride käejälgedega mälestusplaadid tänavatel,“ selgitas Lokk. „Soovisime PÖFF-iga teha hoopis panuse Tallinna rohealade arendamisse, et samal ajal väärikalt tunnustada ka festivaliga seotud inimesi. Asukoht filmilinnaku ümbruses loob ümbruskonnaga suurepärase dialoogi.“

Täitmaks linna, Eesti riigi, filmilinnaku ja Põhja-Tallinna Valitsusega eesmärki rajada linlastele ja filmistuudio külalistele ajaveetmist pakkuv park, asutab PÖFF spetsiaalse keskkonnateemalise toetusfondi Rohehunt, mis võimaldab pargi rajamist toetada kõigil huvilistel nii Eestist kui mujalt. Sarnaselt pidevalt arenevale ümbruskonnale saab PÖFF-i pargi areng olema järk-järguline ning kulgema vastavalt projekti majanduslikele võimalustele ning koostööpartnerite leidmisele.

1,5 hektari suurune looduslähedane ja madala hoolduskoormusega haljasala rajatakse lähiaastatel koostöös Tallinna linna ja filmilinnakuga aadressidel Paljassaare tee 1b ja 1c. Pargile sai algus pandud eile, 14. oktoobril, mil Vadim Belobrovtsev, Tiina Lokk ning Tallinn Film Wonderlandi tegevjuhi Gren Noormets istutasid  tulevase pargi asukohta sümboolselt esimese puu – sahhalini pihlaka. 

Uudise rubriigid: