13.10.2021

Targa linna konkurss täidab linnaruumi nutikate lahendustega

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning Tallinna linna koostöös ellu kutsutud targa linna konkursi Tallinnovation selleaastasest taotlusvoorust valiti välja neli lahendust, mis muudavad pealinna innovaatilisemaks ja nutikamaks. Võitjateks osutusid liiklusohutust parandavad andurid, päikeseenergial töötavad valgustid, päästeoperatsioonideks loodud droonid ja pakendiringluse uudne lahendus.

2021. aasta Tallinnovation konkursile pakutud lahenduste tase oli kõrge ja konkurents tihe. Sisukaid ideid ja lahendusi laekus nii palju, et esitlusvooru pääses planeeritud kaheksa idee asemel koguni kaksteist. Nende hulgast valiti välja neli võitjat, kelle lahendusi toetatakse. Hindamisel võeti arvesse lahenduste innovaatilisust, põhjendatud vajalikkust ning koostöö potentsiaali Tallinna linnaga.

Võitjateks valiti Thinnecti, KrattWorksi, Solinteli ja MyPak Solutionsi lahendused. Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusiohustust. KrattWorks pakub korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Solintel toodab nutikaid päikeseenergial töötavaid hübriid tänavavalgusteid. Mypak Solutions pakub uudset Ringo korduspakendite ringlusteenust.

„Globaalse innovatsiooni tempo ja uute tehnoloogiate turule tulek on ülikiire, mistõttu on selline konkurss lihtne võimalus aru saada, mida targad inimesed on loomas ja nende loodu ka operatiivselt linnakodanike teenimisele rakendada,“ ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav lausus, et Tehnopol toetab maailma muutva innovatsiooni teket, arengut ja laienemist maailma. „Toetame ettevõtteid nii nõustamise kui ka testkeskkonna pakkumisega. Innovatsioonikonkursi tase oli sel korral kõrge ja meil on hea meel enda teadmiste ning võimalustega ideede elluviimisele kaasa aidata,” rääkis Orav. „Targa linna lahendused muudavad nii elu- kui töökeskkonda mugavamaks, kestlikumaks ja keskkonnasäästlikumaks,” lisas Orav.

Innovatsioonikonkursi Tallinnovation eesmärk on muuta linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks. Konkursiga toetatakse linna ja tehnoloogiaettevõtete omavahelist koostööd ning uuenduslike targa linna riist- ja tarkvaratoodete kasutamist Tallinnas. 50 000 euro suuruse auhinnafondiga konkurss toimus juba teist aastat.

Skandinaavia ühe suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.


Lisainfo:
Toomas Türk
Tallinna Strateegiakeskus
Tulevikulinna büroo juht
Tel: 506 0433

Meediakontakt:
Kerti Kulper
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol kommunikatsioonispetsialist
kerti.kulper@tehnopol.ee
Tel: 529 4547

Uudise rubriigid: