15.11.2019

Tallinna Saksa Gümnaasium pani Lissabonis üles teibikunsti näituse

Tallinna Saksa Gümnaasiumi ja Lissaboni Saksa Kool viisid läbi kaasaegse ja tänavakunsti teemalise koostööprojekti, mille tulemusena on 2. oktoobrist aasta lõpuni avatud ühine teibikunsti näitus Lissaboni Goethe Instituudi ruumides.

Mõlemast koolist osales projektis 10 õpilast. Projekt kestis 30. septembrist 4. oktoobrini 2019, kuid eeltööd algasid juba augustis. Koos viidi läbi ajurünnakuid ja joonistati näituse kavandeid. Näituse kontseptsiooni ja mõtte väljatöötamiseks saadi inspiratsiooni 30 aasta tagustest sündmusteset, nagu Berliini müüri langemine (9. november 1989) ja Balti kett (23. august 1989) – hetkedest, mis väljendasid igatsust vabast Euroopast, kus valitsevad sõnavabadus ja inimõigused. Kokku valmis 8 teibikunsti tööd, kus väljendusvahendiks on spetsiaalne eri värvi ja mõõtu teip. 

Näitus avati 2. oktoobril ning kohal oli sadakond inimest: õpilased, lapsevanemad, Goethe Instituudi ning Saksa ja Eesti saatkonna töötajad. Näituse avasõnadele eelnenud elevus ja järgnenud maruline aplaus olid tunnistuseks näituse suurepärasele õnnestumisele. Näitus „Müür” jääb huvilistele avatuks aasta lõpuni Lissaboni Goethe Instituudis. Näituse tööde kohta saab lugeda siit.

Ülejäänud projektitegevused keskendusid tänavakunsti ajaloole ja kaasaegsele kunstile. Koos väisati kuulsale tänavakunstnikule Banksy´le pühendatud näitust, käidi tänavakunsti galeriis Underdogs Gallery ja suheldi kohalike tänavakunstnikega, külastati kuulsat Serralvese muuseumi Portos, kus fookuses oli kuulsa taani-islandi kunstniku Olafur Eliassoni näitus, lisaks tutvuti kohaliku rikkaliku Lissaboni ja Porto tänavakunstiga. 

Portugalis nautisid Eesti õpilased mõnusat kliimat ja sooja ilma, aga üle kõige tegi reisi meeldejäävaks Portugali inimeste soe vastuvõtt. Tallinna õpilaste vastu näidati üles heatahtlikku ja abivalmit suhtumist nii vastuvõtul lennujaamas, külalisperekondades, Lissaboni Saksa Kooli pidulikul vastuvõtul kui ka näituse avamisel Lissaboni Goethe Instituudis. Loodi hulgaliselt uusi sõprussidemeid, mis loodetavasti kestavad veel pikka aega ja leiavad tulevikus uusi väljendusviise. Projekti järeltegevused leiavad aset mõlemas koolis lähikuudel ja järgmine osa toimub Tallinnas juba 2020. aasta veebruaris.

Tallinna Saksa Gümnaasium tänab: Susanne Sporrer, Beata Weber ja Adriana Martins Goethe Instituudist, Teresa Salgueiro Lenze, Alicia Fuster, Stefanie Michalke Santos Lissaboni Saksa Koolist, Alexander Voss ja Aili Rundu Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning Eesti saatkond Lissabonis. Projekti kaasrahastati Euroopa Liidu programmist Erasmus+.

Tallinna Saksa Gümnaasiumist osalesid projektis: Maria Schotter, Karl Kreis, Oskar Rundu, Karoline Lindpere, Emilia Ritsmann, Laura Taklaja, Marilyn Kallasse, Indrek Hints, Triinu Liis Vaikma, Johanna Schilf. Juhendajad: kunstiõpetajad Carol Pahk ja Erik Joasaare.

Erik Joasaare, Tallinna Saksa Gümnaasiumi arendusjuht
Toimetas: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

   

Uudise rubriigid: