03.09.2019

Tagasivaade: Balti keti ajaloopäev

23. augustil tähistati Vabaduse väljakul ennelõunast kuni õhtutundideni Balti keti 30. aastapäeva. Sisutihedal sündmuspäeval aset leidnud arutelud ning jagatud kirjutised olid mitmeti mälestusväärsed.

Balti keti ajalootelgis oli võimalik tutvuda rohke ajaloomaterjaliga - seda nii kirjalikus, suulises kui ka video vormis. Sündmuspäev ning kokku toodud materjal püsis Vabaduse väljakul kohapeal seevastu vaid päeva. 

Rahvarinde Muuseumi kodulehe kaudu on võimalik tutvuda nii ajaloopäeva arutelu kui ka kirjaliku poolega.

  • 23. august algas Vabaduse väljakul avatud aruteludega, kus arutelusid pidasid mitmed Balti keti korraldajad, õigus-teadlased ja ajaloolased.

Päeva esimene teema oli Balti kett ning arutelu salvestust on võimalik järele vaadata: Arutelu teemal "Balti kett"

  • Ajaloopäeval esitles Muuseum ka inimketi 30. aastapäeva tähistanud luulekonkursi "Vabaduse loits 2019" samanimelist luulekogumikku.

Kogumikus on konkursi võitnud tööd ning teised silmapaistvad kirjutised. "Vabaduse loits 2019" on loetav digikujul: Vabaduse loits 2019 DIGAR'is

  • 23. augustil 2019 nägi ilmavalgust Balti Keti Teataja. Sisukas trükis oli sündmuspäeval tasuta kättesaadav kõigile Vabaduse väljakul olevatele huvilistele. Ajalehte saatis suur menu ning kõik 600 eksemplari kadus päeva esimese poole jooksul. 

Balti Keti Teataja on kõigile kättesaadav nüüd ka digitaalselt allalaaditavana: Balti Keti Teataja 23.08.2019

Uudise rubriigid: