09.03.2020

Mustamäe lasteaiad vahetasid kogemusi rahvusvaheliste projektide teemal

Vesiroosi lasteaia eestvedamisel toimus Mustamäe Lasteaedade I projektipäev „Tegijalt tegijale“, kus jagati kogemusi rahvusvaheliste projektide teemal.

Projektitegijaid/esinejaid oli mitmest lasteaiast:
Tallinna Lasteaed Vesiroos
Erasmus K2 "Me and my family"
Nordplus Junior " Promoting children`s health and well-being within preeschool education content in the Baltic countries and in Iceland."
Nordplus Junior "Challenges of modern preschool".
Erasmus K1 "Vesiroosi digiprojekt".
Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Erasmus+ KA219 „Becoming an European City-Zen“
Erasmus+ KA201 "Little STEMists"
Erasmus+ KA1 "Pädev õpetaja, tõhusam tegelus, rõõmsam laps"
Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Erasmus+ KA229 "Eco Tweet"
Tallinna Lehola Lasteaed
Erasmus+ "Busy Bee"
Tallinna Lasteaed Kiikhobu
Erasmus+ "A Little Antenna"
Tallinna Männi Lasteaed
Nordplus Junior "Active and Healthy Lifelong"

Rõõm oli näha, kuidas projektide tegijad õhinal oma tegemistest rääkisid ja õppida oli kõigilt midagi.
Päeva kokkuvõtteks arutasime, miks me neid projekte teeme ja mis need meile annavad. Siinkohal tooks välja mõned mõtted.

• "Olles koos erinevatest kultuuridest inimestega, leiad end kogemas nende kultuuri erinevaid külgi, nende kodukanti ja iseloomu. Kultuuriõhtutel ja koos aega veetes tutvutakse üksteise riikide erinevustega ja üleüldise riigi seisukorraga. Nii palju on eripärasid, millest me meedia kaudu kunagi ei kuule."
• "Rahvusvahelised projektid annavad imelise võimaluse õppida nii, et koged selle kõrval ka palju rõõmu, avastad uusi maid, leiad sõpru terveks eluks ja saad hiljem arendada ka enda kodukohta uute teadmiste ja oskustega."
• "Sellised projektid tutvustavad lasteaeda teistele riikidele ja aitavad kujundada rahvusvahelist mainet."
• "Ühtlasi aitab projekt lasteaial tutvuda teiste riikide koolisüsteemidega ja võrrelda neid enda omaga, mistõttu saab teha ettepanekuid uuendusteks."
• "Samas alati ei olegi midagi õppida vaid väärtuslik on aeg koos oma meeskonnaga ja tekivad nähtu ja kuulduga seosed, mida saaks oma lasteaias rakendada."
• "Kindlasti areneb projektide käigus suhtlemisoskus, kohanemisvõime, otsustusvõime ning suurte oskuste kõrval arenevad ka väikesed tegevused tugevusteks, näiteks keeruliste teemade loominguline esitamine, arvutioskused, keeleõpe jms."
• "See on õpetajale enese tundmaõppimise koht, rahvusvaheliste koolituste jms ajal toimub tavaliselt palju meeskonnatööd, milles eesmärgi õnnestumiseks kõik panustama peavad."
• "Oma tugevusi saab hakata vaikselt kasutusele võtma, üks hetk märgates, et projekti lõpuks oled sellel alal meeletult arenenud."

Aitäh kõikidele osalejatele! Juba märtsis on uute Erasmus projektide esitamise tähtaeg. Tegudeni!

Allikas: Tallinna Lasteaed Vesiroos

Uudise rubriigid: