05.06.2020

Tallinna haridusasutusi tunnustati keskkonnamärgisega Roheline Lipp

5. juunil said kuusteist Tallinna haridusasutust teiste seas üleilmselt tuntud keskkonnamärgise Roheline Lipp, millega tunnustatakse keskkonnahoidlikku tegevust koolides ja lasteaedades.

Viiele Tallinna haridusasutusele, kes taotlesid lippu esimest korda, andis autasu üle Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. „Keskkonnahariduse andmine juba maast madalast on väga tänuväärne töö. Suhtumist, mis väärtustaks keskkonnahoidu, elurikkust, tervist ja ka teisi inimesi, tuleb lastes kujundada juba varases eas, olles eeskujuks ka ise,“ märkis Klandorf. „Tallinn kandideerib 2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile, mistõttu on eriti hea meel näha, et nii paljud Tallinna haridusasutused on liitunud Rohelise Kooli programmiga ning mitmedki neist on edukalt taotlenud keskkonnamärgist Roheline Lipp.“

Esimest korda tunnustati Rohelise Lipuga Tallinna Liivamäe, Unistuse, Mesimummu ja Virmalise lasteaedasid ning Laagna gümnaasiumi, üheksa lasteaeda ning kaks kooli on tunnustuse saanud ka varem. 

Roheline Lipp antakse haridusasutustele, kes on välja töötanud keskkonnahariduse strateegia ja järgivad seda kogu oma tegevuse korraldamisel, kaasates keskkonnategevustesse nii lapsi, personali kui ka lapsevanemaid. Rohelist Lippu saavad taotleda asutused, kes on osalenud Rohelise Kooli programmis vähemalt ühe õppeaasta.

Tänavu sai Rohelise Lipu 33 haridusasutust üle Eesti, sh 13 lasteaeda ja 3 kooli Tallinnast. Lisaks liputaotlejatele esitas 25 Tallinna haridusasutust tänavu vahearuande oma väljateenitud keskkonnamärgise hoidmiseks. Alates reedest on Tallinnas 41 Rohelise Lipu omanikku.

Laste ja noorte keskkonnateadlikkuse kujunemist edendav üleilmne programm Eco-Schools ehk Roheline Kool on tegutsenud juba 26 aastat. Võrgustikku kuulub ligi 59 000 haridusasutust 68 maalt, mis teeb sellest maailma suurima keskkonnaharidusliku programmi. Eesti on programmi kuulunud neli aastat. Selle ajaga on ühiste väärtuste pinnalt kujunenud hästi toimiv võrgustik, kus osaleb 140 lasteaeda ja kooli, enam kui pooled neist on Tallinnast.

Rohelise Lipu said: Tallinna Liivamäe Lasteaed, Tallinna Kivimurru Lasteaed, Tallinna Lindakivi Lasteaed, Tallinna Liivalossi Lasteaed, Tallinna Unistuse Lasteaed, Tallinna Mesimummu Lasteaed, Tallinna Meelespea Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sipsik, Tallinna Lasteaed Südameke, Tallinna Seli Lasteaed, Tallinna Virmalise Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed ja Tallinna Kadrioru Lasteaed ning Tallinna Tondi Põhikool, Tallinna Kuristiku Gümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.

Vahearuande esitasid: Tallinna Tuule Lasteaed, Lasteaed Sinilind, Tallinna Kristiine Lasteaed, Tallinna Lasteaed Rabarüblik, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Vikerkaare Lasteaed, Lasteaed Maasikas, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Tallinna Linnupesa Lasteaed, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Kullerkupu Lasteaed, Tallinna Ümera Lasteaed, Tallinna Arbu Lasteaed, Tallinna Lasteaed Kikas, Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinna Lepatriinu Lasteaed ja Tallinna Suur-Pae Lasteaed ning Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Lasnamäe Põhikool, Tallinna Ühisgümnaasium, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Kadrioru Saksa Gümnaasium.

 

Pildil: Tallinna Unistuse Lasteaed võttis abilinnapea Kalle Klandorfilt vastu Rohelise Lipu  (Foto: Albert Truuväärt, lisatud 5. juunil)

     

Uudise rubriigid: