11.05.2020

Mida ma tegin kodus karantiini ajal

Väga paljud lapsevanemad on koos lastega karantiinis, sest üle kogu Maa levib koroonaviirus. See on väga hea, et paljud inimesed on otsustanud kodus püsida ning loodetavasti pidurdub ka viiruse levik võimalikult kiiresti. Lastega kodus olles on vaja leida pisematele tegevusi. Kõik lauamängud on juba mitmeid korda mängitud, pusled ka 10 korda kokku pandud, multikad vaadatud ja lapsed ikka nõuavad tähelepanu ja uusi tegevusi. Tuleb tuttav ette? Mida teha lastega karantiinis olles?

 Siin võid näha mida tegime

Suur tänu osalejatele!!!!

Kokka koos lapsega!

Karantiinis olles kaasa laps söögitegemisse. Mõelge ise või sirvige retseptiraamatut ning leidke sobiv retsept. Võiks olla midagi lihtsasti valmistatavat. Näiteks võib lastega koos teha pirukaid või pannkooke.

Karantiinis suhtle lähedastega videokõne vahendusel

Kui lapse või laste vanaemad-vanaisad oskavad vähegi kasutada nutitelefoni või arvutit, saab teha videokõnesid. Lastel on kindlasti tore näha oma vanaemasid ja vanaisasid.

Karantiinis olles võiks meisterda

Karantiinis olles võiks proovida lapsega koos meisterdada. Mida siis lastega meisterdada?
1. voolida savist või plastiliinist kujukesi

2. voltida paberist laevu, karpe, linde, loomi

3. Värvilisest paberist välja lõigata kujundeid ja kleepida neid paberile

Kuna lihavõtted on ka kohe-kohe ukse ees, siis võib ka meisterdada midagi lihavõttepühadega seonduvat: kleepida värvilisi mune, meisterdada plastiliinist jänese kujukesi vms.

Õppimine

Väikelapsed on väga uudishimulikud. Karantiinis olles, on aega, et õpetada neile tähti, numbreid värve, kujundeid, lugemist, arvutamist.

Lugemine

Kindlasti on teil kapis raamatuid, mida ei ole veel lugenud, või mida olete ammu lugenud. Väikelastele võiks ette lugeda raamatud, muinasjutte on alati tore kuulata.

Liikumine

Ka karantiinis olles peab käima õues värsket õhku hingamas. Värske õhk ja liikumine on väga oluline. Kuna viiruse leviku ajal on keelatud minna avalikele mänguväljakutele, tuleb leida muid alternatiive. Õues liikudes valige sellised kohad, kus on vähem inimesi. Kui teil on oma hoov, on eriti tore ning laps saab seal kenasti toimetada. Kellel aga pole oma hoovi, siis proovige leida koht, kus inimesi pole ning kus saab koos perega palli mängida. Pallimängud on toredad, sest neid mängides on lõbus ja laps saab joosta ja liikuda.

Soojemate ilmadega on eriti tore rattasõit. Minge rattaga sõitma.

Toas saab ka liikuda! Proovige koos lastega teha trenni või hoopis võimelda. Toas võib ka korraldada väikese ’’disko’’. Valige välja sobiv muusikalugu või -video ja tantsige.

Karantiinis olles võib ehitada

Siinkohal peame silmas onnide ja tekikoobaste ehitamist. Tekkidest onnide ehitamine on lapse jaoks kindlasti põnev tegevus ja onnis mängimine on ka vahva.

Koristamine

Kui kogu pere on karantiinis, on segadus kerge tekkima ning on vaja koristada. Kindlasti kaasake lapsed koristamisse. Lähenege asjale mänguliselt ja näiteks tehke võidu, kes jõuab kiiremini toa korda teha või kes jõuab rohkem mänguasju kasti panna.

Karantiinis olles võib lastega palju huvitavat ette võtta. Mida Teie oma lastega isolatsioonis teete?
Igaljuhul, järgige hügieeninõudeid, hoidke inimestega distantsi ja püsige terved!

Uudise rubriigid: