03.09.2021

Kristiines avati Lõvirahu elamurajoonis suur avalik mänguväljak

Lõvirahu elamurajoon on üks uusimaid majadekomplekse Kristiines. Siia tasub uudistama tulla ka kaugemalt, sest majade vahel on värskelt avatud puude ja põõsastega park koos suure mänguväljakuga, mis rõõmustab nii väiksemaid kui ka suuremaid lapsi ning lisaks ka sportlikke täiskasvanuid. See uus elamurajooni ja linnaosavalitsusele kuuluva mänguplatsi suurus on 3700 m2, mis tähendab päris mitme keskmise elamukrundi jagu liikumisruumi.

Lõvirahu elamurajoon on tänu suurele avalikule mänguväljakule uusim terviklik elukeskkond linnaosa ja mänguväljak ühes kvartalisisese pargiga toob inimesed kodudest välja – lapsed mängima ja naabrid omavahel lugusid vestma. Kristiines paikneb koos Lõvirahu mänguplatsiga 37 avalikku mänguväljakut, millest mitmetel jagub lastele tegevusi terveks pikaks päevaks. Just korraliku mänguväljaku olemasolu on noortele peredele nii mõnigi kord kaalukeeleks elukoha valikul.

Nutika planeeringu kaudu on mänguväljakule leitud tegevust mitte ainult lühikeseks suvehooajaks, aga ka terveks aastaks. Platsile loodud tehiskünka nõlvale toetub liumägi. Muidugi paikneb väljakul mitmesuguseid erinevaid kiikesid, sealhulgas ka vedrukiik ja turvaline beebikiik ning pesakiik, mille võrkpõhjale mahuvad kiikuma korraga mitu last. Väljakul asub nägus mängumaja igas vanuses lastele ja tasakaaluring, mis pakub suurt rõõmu suurematele. Tehiskünkalt saab lumisel ajal kelguga alla sõita.

Väiksematele ja suurematele mõeldud tegevusi eraldab betoonist valmistatud ja kõigile sobivaks ronimisseinaks kujundatud eraldussein. Sellest teisel pool paikneb välitreeningu kompleks rööbaspuude, redelite ja kangidega. Muidugi ei puudu pagist ka istepingid ja nendeni viiv teerada. Pallimänge saab harrastada lauatennist mängides või jalgpalli väravalööke harjutades.

Kui 2013. aastal alustati Kristiine äärealale Lõvirahu elurajooni planeerimist, korraldati esmalt arhitektuurikonkurss. Koos linnaplaneerimise ametiga valiti välja võidutöö, mis sisaldas ka suurt mänguväljakut. Nüüdseks on piirkonnas ka viimased majad valmimas.

Astlanda Ehituse arendusprojektide projektijuht Toomas Kliimask selgitas, et reeglina tuleb iga ehitatava elamu juurde planeerida tegevusi ka lastele, kuid täpne kujundus selgub alles protsessi käigus. Üle poole Lõvirahu korteritest on suured perekorterid, on korraliku suurusega mänguväljak siin igati õigustatud. Kliimaski sõnul oli platsi maksumus umbes 150 000 eurot.

Ettevõte andis mänguväljaku tasuta üle Kristiine Linnaosa Valitsusele, mis tähendab, et nüüdseks on siinkandis üks uus, suur ja palju rõõmu pakkuv mitmete atraktsioonidega avalik mänguväljak lisaks. Hetkel on osa suurest väljakust veel piiratud veel ajutise piirdeaiaga, sest kõrval toimub viimaste majade ehitus.

Tulge avastama ja mängima!

 

Uudise rubriigid: