12.11.2021

Linnapea kohtus rahvusvahelise jäähokiliidu juhatusega

Täna, 12. novembril võõrustas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart linnavalitsuse istungite saalis Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni IIHF uut presidenti Luc Tardifi, asepresidenti Petr Brizat ja Euroopa regiooni asepresidendi Henrik Bach-Nielsenit, et arutada jääspordialade edendamist Eestis.

Fotod: Mats Õun

Linnapea Mihhail Kõlvart tähendas, et jäähoki nii Eestis kui Tallinnas on viimase kümne aastaga teinud suure arenguhüppe ja üheks oluliseks eelduseks sellele on 2014. aastal valminud uus Tondiraba Jäähall. „Jäähoki harrastajate arv aastatel 2013-2021 pealinnas on kasvanud üle 90%, lisandunud on uusi treenereid ja spordiklubisid. Lisaks on tegemist ka väärika ajalooga spordialaga, kuna Eesti hoki tähistab sel hooajal 90. juubelit,“ rääkis Kõlvart.

Kolmepoolsel kohtumisel IIHF ja Eesti Hokiliiduga arutati lisaks juubelihooaja sündmustele ka jääspordialade edendamist Eestis ja pealinnas ning Eesti jääsportlaste konkurentsivõime tõstmist maailmas. Tõdeti, et suurimaks mureks on jäähallide vähesus Eestis, kui ka pealinnas. Suur vajadus on uute treeningjäähallide järele, mis aitaks hoki kandepinda laiendada ja eriti naiste hokit arendada.

Eesti Hokiliit kiitis pealinna algatust organiseerida „kooronatalvel“, mil spordihallid olid avatud ainult tippspordile, Pirita Spordikeskusesse kunstkülmutusega välihokiväljak, kus said treenida noored hokimängijad. See andis noortele harrastajatele jätkuvat treeningmotivatsiooni ja süstis veel suuremat tahet spordiga jätkamiseks.

Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni delegatsioon viibib Tallinnas seoses Baltic Challenge Cup 2021 toimumisega 11.-13. novembril Tondiraba Jäähallis.

Eilsel Eesti-Läti kohtumisel saavutus Eesti koondis seisuga 5-2 Läti üle ajaloolise võidu. Täna kell 19.00 võõrustab Eesti koondis Tondiraba Jäähallis Leedut.

Kohtumine IIHF juhatusega_Mats Õun.jpg

Uudise rubriigid: