11.06.2020

Nõmmel rekonstrueeritakse Päikese pst ja Piiri tn mänguväljakud

Valminud on Nõmme linnaosas Päikese puiesteel ja Piiri tänaval asuvate mänguväljakute rekonstrueerimise põhiprojektide eskiisid. Ehitushanke viib nende põhjal läbi TPJ Inseneribüroo, misjärel saab alustada töödega.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et Piiri tänaval asub võrkpalliväljak ja lastele mõeldud mänguväljak, mida planeeritakse laiendada ja täiustada mitme uue elemendiga, et see vastaks kaasaja nõuetele ja vajadustele. „Olemasolevale karussellile, ripp-kiigele ja ronialale on plaanis juurde rajada liivamänguväljak, pesakiik ja liumägi. Samuti ronila koos liutorudega pisematele mängusõpradele. Kõige uhkem ja suurem muudatus, mida aga sinna kavandame, on uus välijõusaali koos liigutatavate raskustega. Kindlasti pööratakse pargi rekonstrueerimisel tähelepanu ka sellele, et oleks piisavalt pinke, prügikaste ja kasvavad puud ei oleks seal viibijatele ohuallikaks,“ jätkas Šillis. „Päikese pst mänguväljakul on samuti plaanis asendada enamus elemente, luua juurde tasakaalu-seiklusrada ja fitness-, välijõusaali ala. Mõeldud on ka piknikukohtade peale ning ala täiendatakse haljastusega,” loetles Šillis. “Ala on projekteeritud kompaktsena, ning peaks tervikuna pakkuma rõõmu kõigile vanuserühmadele,” lõpetas linnaosavanem.

Nõmmel on ka teiste mänguväljakute olukord võetud kõrgendatud tähelepanu alla. Käesoleval aastal on planeeritud tellida projekt ka Valdeku tänav 122 asuva mänguväljaku jaoks ja samuti võetakse ette Hiiu staadioni rekonstrueerimise projekt.

Tallinna Kommunaalameti tellimusel valminud eskiisid on loodud AB Artes Terrae ja MARH Stuudiod OÜ poolt.

Uudise rubriigid: