26.02.2020

Peagi algab Arte gümnaasiumi rekonstrueerimine moodsaks õppehooneks

Märtsis algavad Tallinna Arte Gümnaasiumi (E. Vilde tee 62) hoone rekonstrueerimistööd, mille tulemusel uueneb kooli õpikeskkond täielikult nii seest kui ka väljast.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul luuakse projektiga oluliselt paremad võimalused kooli õppesuundade edendamiseks ning tänapäevase õpikäsituse rakendamiseks. „Osale klassiruumidest paigaldatakse lükandseinad, mida liigutades saab suurendada klassiruumi või lisada pinda rekreatsioonialale. See annab koolile mitmekesisemad võimalused nii õppetöö kui ka huvitegevuse korraldamiseks,“ ütles Belobrovtsev. „Samuti on mõeldud sportimisele ja tervislike eluviiside edendamisele. Kooli spordisaali laiendatakse ning põhjalikult renoveeritakse staadioniala. Lisaväärtusena saab Tallinn täiendavad võimalused vehklemisega tegelemiseks.“

Abilinnapea Eha Võrk lisas, et rekonstrueeritud hoone kasulik pindala kasvab varasemaga võrreldes ligi 2500 m2 võrra. „Kool saab juurde ka uusi klassiruume. Samuti laiendame sööklat nii, et korraga mahuks sööma kuni 306 last ja kogu koolipere saaks toitlustatud kolme vahetunniga,“ märkis Võrk. „Uuendatakse välialade kommunikatsioonid ning rajatakse teed ja platsid. Viimati sai nii põhjaliku uuenduskuuri Tallinna Saksa Gümnaasium, mille avasime jaanuaris ning mis on praegu linna moodsaim koolimaja.“

Hoone projekteeris Eesti Ehitusprojekt OÜ. Ehituslping Arte Gümnaasumi rekonstrueerimiseks sõlmiti AS Merko Ehitus kontserni kuuluva AS Merko Ehitus Eesti ja Tallinna Linnavaraameti vahel veebruaris. Tööd algavad juba märtsi esimestel päevadel ning on plaanis lõpetada tuleva aasta mais. Suvel saab kool tegeleda kolimise ja õppeaasta ettevalmistusega ning 1. septembril 2021 võib õppetöö uuenenud majas alata. Projekti kogumaksumus (sh sisustus) on 14,5 miljonit eurot.

Tallinna Arte Gümnaasiumis õpib üle 870 õpilase. Põhikoolis on kolm õppesuunda: humanitaarsuund (kunst ja inglise keel); reaalsuund (majandus ja matemaatika) ning keskkonna- ja spordisuund, gümnaasiumis aga humanitaar-ja sotsiaalained, reaal- ja loodusained, sport, jalgpall, psühholoogia, tervishoid ja õendus.

2. märtsist kuni 20. juunini 2020 toimub õppetöö kahes hoones: 2. ja 3. klassid Mustamäe Laste Loomingu Majas (Vilde tee 54), kõik teised klassid endises Tallinna 37. keskkoolis (Vilde tee 69).

Uudise rubriigid: