05.05.2021

Tallinn noorte seiklusmängu võitja saab auhinnaks jalgratta

Täna annab abilinnapea Vadim Belobrovtsev pealinna noorte seiklusmängu võitnud osalejale üle peaauhinna - Scott jalgratta koos kiivriga. Peaauhinna võitis Tallinna Tehnikagümnaasiumi 9. klassi õpilane Maren Elis Putnik.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul oli seiklusmängu eesmärk ergutada noori piirangute ajal õues liikuma. „Lisaks seiklemisele ning oma kodulinna tundmaõppimisele oli mängu mõte pakkuda noortele ka uusi teadmisi. Küllap kogesime kõik, et harjumuspäraste spordi- ja huvitegevuste sulgemisega langes ka meeleolu. Selle leevendamiseks saigi noorte seiklusmäng algatatud ja mul on väga hea meel, et noored sellest ka aktiivselt osa võtsid,“ lisas abilinnapea.

Noorte seiklusmäng seisnes 90 minuti jooksul erinevate kontrollpunktide leidmises ja seal spordi- või kultuuriteemalistele küsimustele vastamises. Mängida sai neljas linnaosas: Pirital, Nõmmel, Lasnamäel ja Kesklinnas, kusjuures igas piirkonnas olid erinevad küsimused. Kui Pirital, Nõmmel ja Lasnamäel sai rinda pista sporditeemaliste küsimustega, siis vanalinnas sai seiklusmängu mängija oma teadmisi kontrollida kultuurivaldkonnas. 

Kokku osales seiklusmängus üle 1800 pealinna noore. Mäng valmis Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti, Seiklusfirma 360 kraadi ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi koostöös.

Peaauhinna üleandmine toimub 5. mail kell 17.00 Kristiine Keskuse Hawaii Ekspressi kaupluses.

Uudise rubriigid: