29.06.2020

Tallinna Arte Gümnaasiumi uuenev hoone sai nurgakivi

Täna, 29. juunil asetati nurgakivi Tallinna Arte Gümnaasiumi (E. Vilde tee 62) hoonele, mille rekonstrueerimisega saab kool nii tänapäevased õpperuumid kui ka suurima võimla linna koolide seas.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et kooli renoveerimine on otseselt seotud meie tulevikuga, sest just kool loobki tulevikku. „Rõõm on tõdeda, et viimastel aastatel ei ole koolide renoveerimine üksnes uue füüsilise keskkonna rajamine. See on ka emotsionaalse fooni loomine, mis tähendab uutmoodi haridust ja uut pilku tulevikku,“ sõnas Kõlvart.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul toetab õpitingimuste moderniseerimine igati kooli eesmärki luua õpilastele arengukeskkond, kus on koht nii maailma ühisväärtustel kui ka isiksuse eripäral. „Sama olulised on kooli personali töötingimused,“ nentis Belobrovtsev. „Kuna Arte gümnaasiumi õppesuundade hulgas on ka keskkonna- ja spordisuund, saab kool suure spordihoone, mis on nii mõõtmetelt kui ka võimalustelt võrreldav kahe normaalmõõdus võimlaga. Lisaks tulevad hoonesse maadlus-, jõu- ja aeroobikasaalid ning täielikult rekonstrueeritakse kooli staadion.“      

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul suureneb hoone kasulik pind ligi 2500 ruutmeetri võrra, kasvades enam kui 10 500 ruutmeetrini. „Remonditud hoones saab olema 45 klassiruumi, sh väliõppeklassid, laienevad söökla ja ujula abiruumid. Uuendatakse kõik kommunikatsioonid, nagu vesi-kanalisatsioon, ventilatsioon, küte ja sideühendused, samuti elektrisüsteemid koos valgustusega, rajatakse ka uus drenaažisüsteem hoonele ja staadionile,“ märkis Võrk.

Tallinna Arte Gümnaasiumis õpib käesoleval õppeaastal 873 õpilast. Põhikoolis on fookuses kunsti, ettevõtlus-, keskkonnaõpetus ja liikumine. Kolmandas kooliastmes saab õppida jalgpalli, selleks on koolil sõlmitud koostööleping Jalgpalli Akadeemiaga. Tänavu kevadel lõpetas põhikooli edukalt esimene lend noori jalgpallureid. Gümnasistide valikuvõimaluste laiendamiseks on koolil sõlmitud koostööleping Tallinna Tehnikaülikooli, Tervishoiu Kõrgkooli ning Põhja Regionaalhaiglaga (tervishoid ja õendus) ning Eesti Jalgpalli Liiduga (spordipsühholoogia ning jalgpall). Nüüdisaegsed IT lahendused võimaldavad enam pöörata tähelepanu ka tehnoloogiaõppele.

Vana hoone lammutustööd on praeguseks lõppenud ning alustatud on juurdeehitiste vundamentide rajamisega. Rekonstrueerimistööde projekteerija on Eesti Ehitusprojekt OÜ ning ehituse peatöövõtja AS Merko Ehitus Eesti, omanikujärelvalvet teostab Sweco EST OÜ. Projekti kogumaksumuseks on kavandatud 14,5 miljonit eurot. Hoone ehitus lõpeb järgmise aasta suvel.

Arte gümnaasiumi nurgakivi asetamine_foto Albert Truuväärt_0.jpg

Arte gümnaasiumi nurgakivi asetamine_foto Albert Truuväärt_3.jpg

Pildid nurgakivi asetamisest (Pealinn)

  

   

Uudise rubriigid: