07.12.2017

FOTOGALERII! Mustamäe spordikeskus kerkib jõudsalt

"Kõige suurem heameel on ehitaja uudse ja modernse lähenemise üle - üks keskusse rajatav polüfunktsionaalse põrandaga spordisaal on ainulaadne kogu Baltimaades," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Samuti tunnen rõõmu ujumise algõppe võimaluste laienemise üle. Lõpuks ometi saavad juba lasteaiaealised Mustamäe lapsed uues keskuses ujuma õppida."


Mustamäel kerkib jõudsalt suur spordikompleks, kus lisaks avalikule saunale ja täismõõtmeis ujulale koos lastebasseinidega avavad uksed spordiklubi ning kaks suurt SPA-osa. Kokku on uues spordikeskuses 17 erinevat sauna ning ehitaja soovib võtmed üle anda juba 1. septembriks.

"Kõige suurem heameel on ehitaja uudse ja modernse lähenemise üle - üks keskusse rajatav polüfunktsionaalse põrandaga spordisaal on ainulaadne kogu Baltimaades. Samuti tunnen rõõmu ujumise algõppe võimaluste laienemise üle. Lõpuks ometi saavad juba lasteaiaealised Mustamäe lapsed uues keskuses ujuma õppida," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Täitub pikaaegne unistus

"Uue spordikeskuse avamisega täitub mustamäelaste ammune unistus. Olgugi et Mustmäel elab ligi 70 000 inimest ja tegemist on elanike arvult suuruselt teise Tallinna linnaosaga, ei ole linnaosa elanikel oma ujulat ja avalikku sauna ning korralikku mitmekülgseid võimalusi pakkuvat spordikeskust seni paraku olnud," lisas ta.

Sauna ja ujulaga spordikompleks rajatakse pärast amortiseerunud ja kasutusest välja langenud koolimaja lammutamist tühjaks jäänud krundile. "Eesmärgi saavutamiseks viisime läbi konkursi ning seadsime kinnistule Astlanda Arendus OÜ kasuks hoonestusõiguse,“ ütles Võrk. "Nüüdseks on projekteerimistööd lõppenud ning ehitus alanud.“

"Ka meie peame väga oluliseks, et keskusesse tulevad eraldi lastebasseinid koos eraldi riietusruumidega," ütles Astlanda Ehituse elamuehituse ja kinnisvaraarenduse divisjoni direktor Kajar Kruus. Esimesele korrusele tuleb veel täispikkuses ujumisbassein, avalik saun ja kaks SPA-osa. Teisel korrusel hakkab lõviosa pinnast enda alla võtma Viimsi SPA spordiklubi, kes on fitmess- ja veekeskuse sisseseadesse investeerinud juba praegu üle 700 000 euro. Spordiklubisse ehitatakse jõusaal ja kaks rühmatreeningute saali. Kolmandale korrusele saab ruumid ka batuudikeskus.

Eeskuju Viimsi SPA-st

SPA-osad tulevad uues kompleksis juba mitu aastat edukalt töötava Viimsi SPA eeskujul. "On eraldi nn vaikne SPA ehk SPA 18+. Tuleb ka teine SPA-osa, kus vastupidiselt SPA 18+-ile on just lastega peredele mõeldud. Siia tulevad eraldi lasteatraktsioonid, liutorud, lastebasseinid," kirjeldas Kruus.  "Erilist heameelt tunnen mitmekesise saunade valiku üle. Kokku saab uues keskuses olema 17 sauna! neist kõige haruldasemad on kaks puuküttega leilisauna ning välibassein 3X 5 meetrit välibassein. Kuuldavasti pidid just need Viimsi SPA-s väga menukad olema," lisas ta.

Spordi- ja vabaajakeskusse kavandatud ujulat ja saunakompleksi hakkabki opereerima OÜ Spa Tours, mis majandab muuhulgas ka Viimsi Spa’d, Grand Rose Spa’d ja Meresuu Spa’d. Teisele korrusele rajatavat bowlingusaali hakkab pidama Andilaid OÜ, mis majandab ka Al Mare Bowlingut ning kolmanda korruse spordisaale juba aastast 2003 tegutsev spordiklubi Trefoil. "Loodame väga, et erinevad operaatorid teevad omavahel koostööd ning töötavad välja ühise piletimüügisüsteemi. Päris kolme erinevat klubi ühe päevaga läbi käia vast ei jõua, aga pereisa, kes viib lapsed näiteks batuudikeskusesse sünnipäevale, võiks küll sünnipäeva ajaks soodsama hinnaga ujulapääsme soetada," tõi Kruus näite.

Kokku on uues keskuses 12.000 ruutmeetrit põrandapinda. "Läbimõtlemist vajab veel parkimisküsimus. Ennustame, et tipptundidel hakkab kompleksi ümber parkima 200-250 autot," nentis Kruus.

Spordipõrand Baltikumis ainulaadne

"Eraldi esiletõstmist väärib spordisaali rajatav unikaalne multifunktsionaalne tõstetav spordipõrand, mida on võimalik vastavalt kasutusotstarbele kas avada või sulgeda.  See on ainulaadne terves Baltikumis. Ühest Taani tehasest toome hüdraulika. Seda spordisaali saavad  kasutada nii võimlejad kui ka sportmängude harrastajad. See laiendab oluliselt saali kasutusvõimalusi ning võimaldab ohutut treenimist sportvõimlejatele," ütles Astlanda Ehituse ehitusnõukogu esimees Olaf Herman. 

Tulevasel spordi- ja vabaajakeskusel saab olema kolm maapealset ja üks maa-alune korrus. "Seni on ehitus läinud plaanipäraselt. Olgugi et ehitame uue keskuse vana, 1963. aastal rajatud koolimaja kunagisele asukohale, pole ühtegi ajaloolise väärtusega leidu olnud," muigas Herman. Ning lisab, et ehkki ehituse lõplik tähtaeg on järgmise aasta 30. november, püüavad ehitajad kompleksiga ühele poole saada juba 1. septembriks, koolide alguse ajaks. Ikka selleks, et ujumise algõppega Musmaäel juba septembris alustada saaks.

Uudise rubriigid:

Allikas: Ajaleht Pealinn