01.06.2021

Rõõmu täis lastekaitsepäev

Mis on lastekaitsepäev?" küsisid õpetajad lastelt. Vastused kirjutati paberist südamekestele ja riputati 1. juuni hommikul piirdeaiale. Iga lapsevanem sai koos lapsega seda lugeda.

Sisenedes lasteaia õuealale olid asfaldile joonistatud õpetajate poolt südamekesed, kuhu sisse kirjutatud ilusad sõnad lastele. 

Kõik kogunesid õue  juba kell 9.15. Sel päeval oli lastel võimalus mängida naaberrühma mänguväljakul. Juba see oli põnev! 

Algas losside ehitus. Varuti ämbreid, kühvleid, vett. Mõned rühmad olid eelnevalt läbi mõelnud missugust lossi nad tahavad ehitada. Osad rühmad olid valmistanud lippe losside kaunistamiseks. Osad lapsed olid jälle lipud koos vanematega valmistanud. Kõik ehitasid. Kõrged, madalad, salakäikudega tornid- nagu muinasjutus. Iga laps mõtles juurde, kes seal elada võiks. 

Kes liivaga mängida ei soovinud, need said varjualuse seinale kinnitatud paberile oma soove joonistada.

Muusikaõpetaja Meeli oli valmis pannud "laululava", kus lapsed said ekraani vahendusel osa võtta ülelinnalisest laste laulupeost. Sellist laulupidu pole varem olnud. Aga tore, et kõik lasteaia lapsed said osa võtta ja nägid kuidas Piip ja Tuut aitasid ülelinnalist mudilaste laulupidu läbi viia.

Peale ühist laulmist toimus traditsiooniline asfaldile joonistamine: südamekesed, vikerkaar, päike, lilled...

Kell 11.11 tegid õpetajad ja teised töötajad  lastele pai.

Lastekaitsepäeva korraldajad olid Päiksekese ja Pääsukese rühma õpetajad. Kaasa aitasid muusikaõpetaja Meeli, Lõvikutsikate rühma õpetajad ja lapsed

Uudise rubriigid: