01.06.2018

10 kuud vabatahtlikuna Südalinna Koolis

Sellel õppeaastal on meie koolis igapäeva tegevustesse kaasatud olnud Euroopa Vabatahtliku Teenistust tegev vabatahtlik, kelleks on Makedooniast pärit Feysal. Ta on õpetajaid aidanud õuevahetundides ja õppekäikudel, tutvustanud õpilastele Makedoonia riiki ja kultuuri, aidanud erinevate ürituste korraldamisel ning iga päev mänginud lastega kogupäevakoolis.

Õpilased ja ka õpetajad on saanud projekti käigus hea võimaluse inglise keele praktiseerimiseks, sest Feysal on oma kodumaal õppinud ülikoolis inglise keelt (English language and American studies). Kogupäevakoolis on igapäevaselt näha, et isegi 1. klassi õpilased proovivad rääkida temaga inglise keeles ja 3. klassi õpilastel ei ole üldjuhul näiteks temaga lauamänge mängides või oma päevast rääkides keelebarjääri, vaid nad suudavad oma mõtteid kenasti edastada. Eriti nooremate õpilaste seas on Feysalil aastaga tekkinud mitmeid sõpru, kes alati tulevad temaga vahetundides niisama vestlema või küsivad õuevahetunnis tõukerataste parandamisel just temalt abi.
Feysal ise ütleb, et teda on Eestis kõige rohkem üllatanud see, et eestlased on kõiges nii täpsed ja nad austavad väga oma traditsioone ning tähistavad erinevaid pühi. Lisaks on koolis nii palju üritusi, millesse suhtutakse väga tõsiselt. Kui ta võrdleb Eesti ja Makedoonia koolisüsteeme, siis tema väitel on Eesti koolisüsteem palju arenenum ja õpilastel on võimalus teoorias õpitut tundides ka praktiliselt katsetada. Lisaks sellele pidi olema suur erinevus inglise keele oskuses. Samuti on ta märganud, et riik investeerib haridusse palju enam kui tema kodumaal.
Feysal ütles, et tal oli võimalus minna vabatahtlikuks 3 erinevasse riiki, kuid ta valis Eesti järgnevatel põhjustel: suurepärane loodus; (eesti) keel, mida ta polnud kunagi varem kuulnud; väljakutset pakkuvad ilmastikuolud. Feysalile on 9 kuuga Eestis väga meeldima hakanud ja ta sooviks võimalusel ka tulevikus Tallinnas elada.
Projekt, mille raames on meie koolis sellel õppeaastal vabatahtlik, kannab nime “Boost the Mind II”. Projekti on koostanud MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES. Projekti rahastab SA Archimedese noorteagentuur Erasmus+ programmist.

Uudise rubriigid: