20.01.2019

Osaleme coachingu pilootprojektis

Südalinna Kool osaleb sellel aastal Tallinna Haridusameti pilootprojektis, mille käigus kõik klassijuhatajad koos juhtkonnaga läbivad õppeaasta jooksul koolitusprogrammi, kus saadakse tuttavaks coachingu ja selle meetoditega. Üheskoos koolitajaga töötatakse välja koolidele sobiv mudel coachinguks.

Koolitusprogrammi jooksul kohtub nt iga klassijuhataja ühe enda kolleegiga regulaarselt, et arutleda erinevaid meetodeid kasutades oma eesmärkide ja nende täitumise teekonna üle. Samuti katsetavad klassijuhatajad oma klassiga meetodeid, mis suunavad õpilasi meeskonnana ühiste eesmärkide poole liikuma.

Coaching on mõttelaad ja meetodite kogum, mis toetab õpetajat endale seatud eesmärkide suunas liikumisel, olgu see siis isiklik või tööalane. Coachingu koolitusel õpib õpetaja töötama oma kinnitustunud mõtte- ja käitumismustritega ning looma uusi, mis toetaksid paremini tema isiklikku, professionaalset, kuid ka õpilaste arengut. Koolitusprogramm annab osalejatele ülevaate, aga ka praktilise kogemuse ning tööriistad lahenduskeskse mõtlemise ja coachingu tehnikate igapäevaseks kasutamiseks õpetajatöös.

Uudise rubriigid: